Dánští The Kissaway Trail, čerstvý objev evropské indie scény, zazní na Open Air Festivalu

5.5.2010 | autor: Redakce PŽ

Ačkoliv Open Air Festival už oznámil, že bude podporovat recyklaci, neměl tím namysli recyklaci hudební. Naopak. Proto se chystá dovézt další svěží kapelu, kterou je indie rocková The Kissaway Trail z Dánska. A vzhledem k tomu, že klukům ze severského města Odense vyšla právě letos deska „Sleep Mountain", mohou se čeští indie fanoušci těšit na porci skutečně neoposlouchaných kytarových ryfů. Panenský Týnec a potažmo Česká republika je tak pro The Kissaway Trail další zastávkou při jejich plánovaném dobývání Evropy. Open Air Festival však má ještě jednu dobrou zprávu - první den, tedy čtvrtek 12. srpna, bude pro všechny příchozí zcela zdarma.

The Kissaway Trail: Láska k hudbě překonala smutek

Původně trojčlenná indie rocková formace z Odense si říkala nejprve „Hostmom", později „Isles", nakonec si však vybrala název „The Kissaway Trail". Ne všichni fanoušci téhle dánské kytarovky ale vědí, že jejich idolové vůbec nemuseli vydat svou debutovou desku. Søren totiž po tragické ztrátě svého otce na nějaký čas úplně zapomněl na hudbu a nechtěl se ke koncertování nikdy vrátit. To by znamenalo konec The Kissaway Trail ještě před samotným začátkem. Ovšem touha po hudbě za nějaký čas přemohla smutek, a tak se Søren vrátil do kapely, která v roce 2007 vydala desku, nesoucí jméno kapely. Kromě Evropy vyšlo první album The Kissaway Trail také v Japonsku, Austrálii a na Novém Zélandu.

Severských hudebníků si brzy na to všimla britská kapela Editors, která je požádala o spolupráci v rámci britského a evropského turné," přiblížila dramaturgyně Open Air Festivalu Milena Palečková. „The Kissaway Trail samozřejmě na skvělou nabídku kývli a turné jely s Editors dohromday, což je přivedlo zase o krok blíž k uším fanoušků kytarovek po celém starém kontinentu. Kapela si poté zahrála na několika obřích festivalech, mezi kterými nechyběl ani londýnský Wireless festival," uzavřela Milena.

The Kissaway Trail se vloni zamkli ve studiu na dva západy, aby mohli letos přijít s novou deskou „Sleep Mountain". Tu kapela vydala nejen v Evropě, ale také v USA. K čerstvé desce chystají sympatičtí Dánové samozřejmě i turné, do kterého patří také Open Air Festival v Panenském Týnci. Zatím první singl z nové desky nese název SDP a kapela ho dává fanouškům poslechnout například na jejím Myspace profilu (www.myspace.com/thekissawaytrail).

Line-up roste, vstupné nikoliv

Ačkoliv dnes opět přibyl další zahraniční interpret, cena vstupného na Open Air Festival zůstává v květnu bezezměny. Lístek vyjde v předprodeji na 770 korun. Pro členy O2 Extra i nadále pokračuje výhodná akce 1 plus 1 vstupenka zdarma. Pokud ji využijete, zaplatíte za lístek na celou akci v přepočtu 385 korun. Akce 1 plus 1 se vztahuje i na VIP vstupenky. „Open Air Festival je akcí pro celou rodinu. A my nechceme zruinovat její rozpočet," podotkla manažerka akce Marie Marková. „Vezměte si praktický příklad. Vyrazí máma s tátou a 10letým synem. Pokud využijí akci 1 plus 1 zdarma, vyjde festival tříčlennou rodinu na 770 korun. Děti do 12 let totiž vstupné v doprovodu dospělého neplatí. A máma s tátou koupí dva lístky v ceně jednoho," dodala Marie.

Nadále platí i další možnosti slev. Například pro majitele ISIC - ALIVE - ITIC karet. Ti ušetří 150 korun z aktuální ceny vstupenky - buďto v předprodeji v síti Ticketpro, nebo při koupi lístku na místě. Tato sleva může být uplatněna i z ceny V.I.P. vstupenky.
Třetí variantou zvýhodněného vstupného je nákup lístku v restauraci U Starého pána v Praze, kde za vstupenku dostanete oběd zdarma. Všechny uvedené slevy nelze vzájemně kombinovat, takže je jen na vás, pro kterou výhodu se rozhodnete.

Čtvrtek, to je den zdarma pro všechny

Původně dvoudenní Open Air Festival chtěl přinést tolik hudby, že by je do dvou dnů nepropasíroval. I kdyby se snažil a zatínal svaly sebevíc. Proto raději přidal den třetí, a to čtvrtek. Festival tedy začne už 12. a potrvá do 14. srpna. „Protože se naši budoucí návštěvníci často ptali na diskusních fórech, chceme je ujistit, že všechny dosud zakoupené vstupenky platí i pro čtvrteční program," ujistil promotér festivalu Michal Lukeš. „Důvod je jednoduchý. Čtvrtek je totiž pro všechny zcela zdarma. Chceme pozvat všechny obyvatele okolních měst a obcí, aby se přišli podívat na novou akci, kterou pro ně už řadu měsíců chystáme," dodal Michal.

Open TV: Muzikanti vás naučí festivalový pozdrav „Hi5"

LTJ Bukem, Dan Bárta, DJ Wich, 100°C... Zdá se vám to jako neslučitelná směs hudebníků? Naopak. „Všichni totiž vystoupí na Open Air Festivalu a každý z nich vás prostřednictvím Open TV pozdraví festivalovým pozdravem, kterému říkáme Hi5," vysvětlil mluvčí festivalu Václav Pavlečka. Štábu Open TV se v uplynulých týdnech podařilo natočit ještě více zajímavých osobností, které se naučili festivalovou zdravici. Více uvidíte v reportáži, kterou festivalová televize nasadí na stránky www.openairfestival.cz opět ve čtvrtek, jak už se stalo dobrým zvykem.

Už jen do pátku máte šanci vyhrát VIP vstup na Black Eyed Peas

V rámci aktuální soutěže na facebooku Open Air Festivalu (www.facebook.com/openairfestval) máte ještě do pátku šanci na to zapojit se do soutěže o VIP vstupenky na koncert Black Eyed Peas, který se uskuteční v O2 areně už 16. května. Hrajeme o lístky do speciálního Skyboxu, ve kterém najdete i drinky zdarma.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.