Kapela Loyca bojuje zpěvem za čistá města

16.9.2010 | autor: Redakce PŽ

Pražská kapela Loyca, která se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí hudební scény, se rozhodla podpořit iniciativu „Za bezpečnější dopravu v Horoměřicích" a vystoupí v rámci dopravně-ekologické akce „Den bez aut", která se uskuteční dne 22. 9. 2010 v Horoměřicích.

Členové skupiny Loyca se jasně staví na stranu iniciativy a myšlenka snížení automobilové dopravy ve městech je jim více než sympatická. Jak jinak může hudební skupina, která má ve znaku „ptáčka" Loycu s českým názvem vlhovec dlouhoocasý, podpořit podobný projekt, než že na takové akci zahraje.  „Já i ostatní členové Loycy jsme milovníci přírody, a proto jsme velice potěšeni, že můžeme na takové akci zahrát a tím nejen pobavit přítomné návštěvníky, ale zároveň podpořit myšlenku měst bez aut," dodává zpěvačka Loycy Dana Yousifová. 

Akce se uskuteční v rámci již devátého ročníku tzv. Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut, který letos připadá na týden od 16. - 22. září 2010. Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, které upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy.

Akce se uskuteční mezi 15. a 18. hodinou a nabídne návštěvníkům opravdu pestrý program. Kromě hudebního vystoupení kapely Loyca dále vystoupí skupiny Bonebroke či Parade March. Je připravené i dopravní hřiště a spousta soutěží.

Více o kapele Loyca na www.loyca.czAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.