Line-up Open Air Festivalu stále roste – přibývají Navigators, Ready Kirken a The Tap Tap

18.5.2010 | autor: Redakce PŽ

Další trojlístek kapel zvětšil porci zábavy na Open Air Festivalu. Dobrým zvykem je uvádět před vystoupením v Panenském Týnci nové album, aby si fanoušci vychutnali svěží a neoposlouchané skladby. A zdá se, že tohoto receptu se nedrží jen hlavní hvězdy festivalu jako Faithless, Röyksopp a Kasabian. V Panenském Týnci svou desku „My Place" představí také Navigators, rostoucí hvězda českého hudebního nebe. Do party kapel s novým albem se přihlásí i Ready Kirken. The Tap Tap sice novou desku nevydávají, nicméně vystoupení studentů Jedličkova ústavu nepostrádá originalitu a pozitivní náboj i bez nového studiového materiálu. Ačkoliv line-up Open Air Festivalu opět o něco povyrostl, cena vstupenky v předprodeji zůstává ještě do konce května stejná. Při využití výhodné akce od O2 Extra získají budoucí návštěvníci za jednu zakoupenou vstupenku další zdarma. Lístek tak v přepočtu vyjde na 385 korun včetně poplatků.

Navigators zvou na „jejich místo", to je plné soulu, funku, hiphopu i r'n'b

Už když se v roce 2005 dostali Navigators až do semifinále Coca Cola Popstar, bylo všem porotcům i posluchačům jasné, že o tomhle jméně ještě uslyší. A taky že ano. Album Sky Travellin‘ vyšvihlo Navigators mezi špičku české r'n'b a soulové hudby. Šmrnc jazzu, hiphopu a popu propůjčil spolu s dvěma desítkami muzikantů ve studiu desce Sky Travellin‘ dosud neslýchaný zvuk na české poměry. Za zvukem stálo newyorské studio Sterling Sound. Navigators po vydání desky odjeli velké koncertní turné se 40 zastávkami, aby se opět zastavili ve studiu. A právě tam vznikla deska „My Place", která oproti debutovému albu přidává na pestrosti. K hitovkám jako „Rely On" a „Do Something" natočila kapela velice povedené videoklipy.

S novou deskou míří na Open Air Festival také Ready Kirken. Tato kapela zažila vrchol své slávy v dobách, kdy v jejím čele stál Michal Hrůza, ovšem s novým albem by se mohla situace proměnit. Skladby totiž Ready Kirken poctivě připravují už několik let - zatím poslední deska Svět vyšla v roce 2007.

The Tap Tap příliš nová alba a hudební business neřeší. Tento unikátní rytmický soubor Jedličkova ústavu a škol už léta pravidelně vystupuje na mnoha akcích, aniž by potřeboval vyložené rádiové "hitovky". The Tap Tap totiž přináší do hudby něco jiného - jeho členové jsou jak profesionální hudebníci, tak muzikanti s různým druhem tělesného postižení. "Jsme rádi, že na Open Air Festivalu můžeme dokázat, že handicap nic neznamená," řekl promotér festivalu Michal Lukeš. "Vždyť v The Tap Tap spolu hrají jak profíci, kteří měli to štěstí a narodili se zcela zdraví, tak i handicapovaní muzikanti. Přitom jim to společně ladí parádně," dodal Michal. A protože se přidáním dalších třech kapel line-up už rozsrostl na velký seznam jmen, na internetových stránkách www.openairfestival.cz ho pořadatelé budou od středy členit podle jednotlivých dnů.


Šestero výhod pro majitele VIP vstupenek

Pokud trpíte „frontofóbií" (strachem z front), nemáte rádi poplatky za parkování a stanové městečko a chcete si užít skvělého posezení a barového servisu ve VIP zóně, pak jste už možná uvažovali o koupi VIP vstupenky na Open Air Festival. Ta vyjde v předprodeji na 1666, na místě pak na 2500 korun. I na tyto exkluzivní lístky se však vztahuje akce 1+1 zdarma pro členy O2 Extra, takže je možné VIP vstupenku získat již za 833 korun. „Protože v poslední době zájem o tento typ vstupenek vzrostl, rozhodli jsme se, že shrneme přehledně seznam výhod pro jejich majitele," podotkla manažerka festivalu Marie Marková. Šestero „vychytávek" zahrnuje:


-         Ohraničené VIP parkoviště bez poplatku,

-         VIP koridor, kde festivalový tým svižně vymění VIP vstupenku a VIP identifikační pásku

-         Rezervované místo ve VIP kempu, odděleném od ostatních kempů. Tento kemp se zvýšenou ostrahou je pro majitele VIP vstupenek již bez jakýchkoliv dalších poplatků,

-         VIP sociální zařízení,

-         přístup ze stanového městečka do areálu prostřednictvím VIP vstupu (méně čekání),

-         přístup do VIP zóny s nadstandardním barovým vybavením, pohodlnými sedačkami početnou obsluhou

 

Open TV vyráží za Richardem Müllerem, festivalová parta na party do Loun

Moderátoři Open TV budou mít tu čest a vyzpovídají opravdovou česko-slovenskou, i když možná spíš slovensko-českou, hvězdu - Richarda Müllera," řekl Dalibor Frankovitz ze štábu Open TV. Premiéra rozhovoru se uskuteční v pátek na internetových stránkách www.openairfestival.cz a www.youtube.com/openairfestival.

 

Open Air Festival se však tento týden vydává nejen na natáčení dalšího pořadu, ale také přímo za svými fanoušky. „Přijďte se pozdravit s festivalem na sobotní party v lounském klubu Musicland Imperium," pozvala fanoušky festivalu na akci s nizozemským DJem SUNem Marie Marková. „Kdo z vás bude umět festivalový pozdrav, takzvaný Hi5, může se těšit na dárek. A kdybyste náhodou nevěděli, jak takový Hi5 vypadá, podívejte se na www.openairfestival.cz do sekce Open TV," dodala.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.