Mezinárodní den zvířat je na spadnutí

1.10.2010 | autor: Redakce PŽ

Čtvrtého října nezapomeňte popřát svému domácímu mazlíčkovi. Vaše kočka, pes, křeček nebo želva totiž slaví Mezinárodní den zvířat!

Možná jste jeho skalním příznivcem a oslavujete ho spolu se svým čtyřnohým parťákem již celou řadu let. Možná jste ale o tomto svátku zvířat dosud neslyšeli, nicméně vám to připadá jako dobrá příležitost vytáhnout svého milovaného chlupáče na pořádnou procházku a následně ho odměnit něčím opravdu výjimečným.

Podle nejnovějších průzkumů Češi chovají více než milion psů a zhruba stejný počet koček. Domácí zvíře se tak usídlilo v nadpoloviční většině českých domácností - kromě nejběžnějších psů a koček chováme například i rybičky, ptáky, pavouky, hlodavce, želvy nebo hady.

O své domácí mazlíčky také náležitě pečujeme. Měníme i jejich stravovací návyky a konečně dáváme přednost speciálnímu krmivu před jídlem od stolu. „Největší část objemu prodeje tvoří granule pro psy, druhé v pořadí jsou konzervy a kapsičky pro kočky. Výrazně roste i segment prémiových a superprémiových krmiv," říká Eva Karasová, tisková mluvčí společnosti Tesco.

Že se už chystáte vyrazit do nejbližšího zverimexu pro nějakou lahodnou kost nebo speciální psí omáčku? Podle odborníků si můžete ušetřit jak cestu, tak peníze tím, že laskominy pro svého mazlíčka nakoupíte v běžném obchodním řetězci. Například Tesco nabízí jak sortiment ekonomický, tedy běžné granule za rozumné ceny, tak prémiový, jehož ceny jsou rovněž výhodnější než ve specializovaných zverimexech. „Rozšířili jsme sortiment o výrobky řad Tesco Finest, Nutrition, Nature a Supreme a širokou řadu Tesco pochoutek dovážených přímo z Anglie. Nově uvádíme také značky Bruno a Claude a superprémiový sortiment značky IAMS," vyjmenovává Eva Karasová.

Pokud chcete Den zvířat pojmout opravdu stylově, vyražte spolu se svým mazlíčkem v sobotu 9. října na pražskou pankráckou pláň, kde bude oslava Mezinárodního dne zvířat probíhat ve velkém!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.