Petr Henych & G-bod – Pleasure Trip

24.8.2010 | autor: Redakce PŽ

Nové CD s názvem „Pleasure Trip" kytaristy Petra Henycha a jeho instrumentální kapely G-Bod, kterou zformoval krátce po vydání instrumentálního debutu „Na vlastních rukou", vyšlo v červenci 2010 pod domácí značkou JHPublish.

Petr Henych - český rockový kytarista na sebe poprvé upozornil v roce 1992 v kapele JOHN DOVANNI. V průběhu let působil pak vedle nejvýraznějších osobností české hudební scény (Ladislav Křížek a KREYSON, Vilém Čok, Bára Basiková a PRECEDENS, Pancho, Petr Kolář). V roce 2007 Petr Henych sám složil, nahrál a vydal své první instrumentální album „Na vlastních rukou" a po krátké době založil doprovodný band tvořený basistou Martinem Hroňkem a bubeníkem Jakubem Homolou. Trio bylo pojmenováno G-bod a začalo působit na české klubové scéně.  V roce 2009 kapela vyhrála soutěžní festival Broumovská kytara a zahrála si na velkých hudebních festivalech jako je Benátská noc, Rock for people, Basinfirefest. V červenci 2010 vydává kapela debutové album „Pleasure trip". Petr Henych mimo to od roku 2009 působí jako kytarista v kapele Leaders! Kamila Střihavky.

Hořovická firma NBE Guitars se rozhodla oživit českou značku kytar Jolana a oslovili Petra Henycha ke spolupráci. Podle jeho představ vyvinuli signovaný model Jolana Grazioso ve dvou barevných mutacích (modrá a černá). Společně vyvíjeli další parametry kytary, tedy kromě materiálu také barva, typ a zapojení snímačů, profil krku atd. Více informací o firmě naleznete na www.jolana.eu.

Tracklist „Pleasure trip":
1. Like a wind (Petr Henych)
2. Take my advice (Petr Henych)
3. Pleasure trip (Petr Henych)
4. There is still a hope (Petr Henych)
5. Better times (Petr Henych)
6. Visitors from outer space (Petr Henych/Martin Hroněk)
7. Slippery road (Petr Henych)
8. Joy flight (Petr Henych)
9. Slow train (Petr Henych)
10. Nightfall (Petr Henych)
11. Welcome to hell (Petr Henych)
12. Prelude - I um (Martin Hroněk)

Oficiální internetová prezentace:
http://www.henych.comAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.