Pražské Quadriennale chce zapojit umělce nejrůznějších oborů

13.5.2010 | autor: Redakce PŽ

Performance - je stále frekventovanější označení pro živou uměleckou akci spojenou s divadlem, výtvarným uměním i architekturou či designem. Právě na tuto etablovanou uměleckou (inter)disciplinu se zaměří doprovodný program 12. ročníku Pražského Quadriennale - PQ+. Tato největší přehlídka scénografie a divadelního prostoru, která se v Praze uskuteční od 16. až 26. června 2011, chce v rámci doprovodných akcí upozornit na různorodou podobu performance. Do PQ+ se tak mohou přihlásit tvůrci, organizátoři či aktéři představení, výstav, přednášek anebo dalších uměleckých aktivit. Podmínkou je konání akce v termínu Pražského Quadriennale. Přihlášky lze zaslat do 30. listopadu 2010 - instrukce a přihlášky jsou na www.pq.cz/cs/pqplus.html.

 

Téma doprovodného programu PQ+ rozvíjí zaměření celého Quadriennale. To dá prostor scénografii a scénickému designu coby spojujícím oborům mezi výtvarným a divadelním uměním. Do PQ+ mohou být zahrnuta divadelní představení, výstavy, instalace, diskuse, symposia, dílny či jiné další formy v tradičních i netradičních prostorech. Cílem PQ+ je představit zejména zahraničním návštěvníkům Quadriennale šíři kulturních akcí v Praze i dalších městech, ale zároveň také díky společné propagaci rozšíření publika z řad české kulturní veřejnosti.

 

Kdo se může do PQ+ zapojit?

-          producenti, organizace, instituce

-          galerie či jiné výstavní prostory

-          divadelní a umělecké soubory či jednotliví umělci - pracující v oblasti performance art, video artu, módy, instalačního umění, animace, staged photography apod.

-          čeští anebo zahraniční umělci či skupiny pracující s performance (scénickou, jevištní akcí anebo jinou performativní akcí)

 

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2010. Více informací a přihlášky jsou k dispozici na www.pq.cz/cs/pqplus.html. O zařazení projektu do programu rozhodne organizační tým PQ ve spolupráci s dramaturgickou radou Institutu umění - Divadelního ústavu. Vyrozumění o zařazení do PQ+ bude zájemcům zasláno nejpozději do 31. ledna 2011. Přihlášky je možné zaslat elektronicky na adresu nathalie.frank@pq.cz, faxem na číslo 224 810 452 nebo poštou na adresu Pražské Quadriennale, Celetná 17, Praha 1 - 110 00.


Největší světová přehlídka scénografie a divadelní architektury - Pražské Quadriennale (PQ) - obsadí několik frekventovaných míst v české metropoli již příští rok, konkrétně od 16. do 26. června. Centrem PQ se stane Veletržní palác, program se však bude odehrávat i na dalších místech - například na piazzetě Národního divadla, v Pražské křižovatce či v Galerii Jaroslava Fragnera.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.