Zábavní pyrotechnika nás provází po celý rok. Vždycky však dbejte bezpečnostních pokynů

30.1.2021 | autor: Redakce PŽ

Zábavní pyrotechnika nás provází po celý rok. Vždycky však dbejte bezpečnostních pokynů

Jen člověk zcela bláhový se domnívá, že nás ohňostroje, petardy a dělobuchy či prskavky provází jenom při novoročních oslavách. Zábavní pyrotechnika se stala běžnou součástí našich životů a dnes nám zpestřuje nejednu oslavu narozenin nebo nejednu svatební událost. Lidé si zkrátka zamilovali prskající ohnivou show, která na malý okamžik naprosto rozzáří nebe nad hlavou. Ať už ale petardy odpalujete k nebesům z jakéhokoli důvodu a při jakékoli události, neměli byste zapomínat na dodržování bezpečnostních pokynů. Zábavní pyrotechnika totiž může celou řadu škod napáchat i během roku, nikoliv jenom v době, kdy se starý rok překlenuje v nový.

Petardy se zásadně odpalují v otevřeném prostoru

Je zapotřebí dbát hlavně na jednu věc, a sice na to, aby se petardy odpalovaly v otevřeném prostoru. Petardy se v žádném případě neodpalují mezi čtyřmi stěnami u někoho doma. Volí se pozemek za domem nebo zahrada, pokud se kolem nerozpínají kůlny nebo kutilské dílny ze dřeva, jež by náhodou mohli vzplanout při chvilce nepozornosti nebo při špatných výpočtech.

Co si mnoho lidí myslí, tak to, že balkon se dá také považovat za otevřený prostor. Ale samozřejmě tomu tak není. Balkon opravdu není otevřeným prostorem.

Petardy se neodpalují z ruky

Ať už se petardy odpalují během roku nebo v případě silvestrovských osla, hasiči stejně jako záchranáři mají poněkud napilno. Důvodem toho je především neopatrnost a nezodpovědnost jedinců, kteří s petardami zachází tak, jak se nemá. Mluvíme především o jedincích, kteří odpalují petardy z ruky, což může mít naprosto katastrofické scénáře.

Při odpalování petard z ruky dochází často k popáleninám až třetího stupně. Proto raději odpalujte petardy z láhve, a především z dostatečné vzdálenosti. Opatrně přistupujte hlavně k nevybuchnutým petardám, které jsou nepředvídatelné.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.