CELULITIDA. Strašák většiny žen

1.7.2013 | autor: Marie Baxová

CELULITIDA. Strašák většiny žen

Trápí vás pomerančová kůže, jak se také celulitidě říká? Nebo jí ještě netrpíte, ale pohled na nevzhledné ďolíčky vás děsí? Jejímu vzniku můžete samy zabránit, příznaky zmírnit, či je zcela odstranit.

Kde se bere

Celulitida se vyskytuje více u žen než u mužů a to hlavně v oblastech stehen a hýždí. Ženy mají v těchto místech kůži slabší, a snadněji se zde ukládají tuky. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu tukových tkání, a ty jsou pak vytlačovány proti povrchu kůže. V místě se pak špatně prokrvuje kůže a tak nám vznikne nehezký ďůlek.

Kdo jí nejvíce trpí

I když se pomerančová kůže nejčastěji vyskytuje u žen s nadváhou, nemusí to být vždy hlavní příčina. Vliv mohou mít hormony v pubertě, těhotenství nebo při menopauze. Celulitidu mohou zapříčinit i dědičné předpoklady.

K jejímu vzniku může dopomoci i nahromadění toxinů v těle a to při kouření, většímu pití alkoholu, nevyvážené stravě nebo nedostatečným dodržováním pitného režimu. Nošení těsného oblečení, sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu, to vše může mít za následek její tvoření.

Jak si můžete pomoci samy

Základem všeho je pravidelnost.Zatím na sobě žádné ďolíky nevidíte? Zkuste si kůži na stehnech trochu zmáčknout. Pokud se vám neukáží ďolíčky, gratuluji, pokud ano, máte první stupeň celulitidy.

Zabránění vzniku pomerančové kůže nebo její zmírnění až vymizení lze dosáhnout zdravím jídelníčkem, dodržování pitného režimu a pohybem.

Velkými pomocníky jsou i speciální houbičky na masírování stehen a hýždí, které vám pokožku krásně prokrví. Po masáži můžete problémové partie osprchovat střídavě studeným a teplým proudem vody. Na závěr použijte krém speciálně určený na vyhlazení pokožky, který důkladně vmasírujte.

Pomáhají i pravidelné návštěvy sauny, kde se vaše tělo prokrví a zbaví se toxinů. Zakončete saunování skokem do studené vody.

Svěřte se do rukou odborníků

Jestliže jde celulitida vidět na první pohled a sama si už pomoci nedokážete, svěřte se do rukou odborníků.

  • Lymfodrenáž  - tuto masáž lze provádět manuálně nebo pomocí přístrojů. Masáží se dosahuje správného proudění lymfy.
  • Bezbolestná liposukce – pomocí ultrazvuku se rozbijí tukové buňky na problémových částech těla, a jejich obsah se vyloučí močí
  • Karboxyterapie – jedná se o vpravení oxidu uhličitého do tkáně jehlou. Oxid zajistí větší prokrvení.


Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.