Krásná: imperativ dnešní společnosti?

27.7.2013 | autor: Redakce PŽ

Krásná: imperativ dnešní společnosti?

Také máte pocit, že v dnešní uspěchané společnosti musíte splňovat věci, které jsou nad vaše síly? Jako žena musíte být nejenom krásná, neustále v dobré náladě, ve společnosti okouzlující, ale zároveň musíte zvládat chodit do práce, starat se o děti, psát s nimi úkoly, vychovávat je, nakupovat, vařit, žehlit, prát a uklízet. Manželovi musíte být oporou, dětem příkladem a v práci vzorem dokonalosti... No, není to na zbláznění?

Nevěřte všemu, co se říká

Krása v dnešní společnosti představuje zvláštní imperativ. Kdosi nastolil ideál krásy: hubenou, dlouhou dívku bez vrásek a bez starostí. Takový ale život není. A co má tento ideál za následky? Dívky, které jej nesplňují, se trápí, kliniky se plní anorektičkami a bulimičkami a společnost šílí.

Přesto ale mnoha mužům se právě takovéto ženy nelíbí, tvrdí, že si u nich nemohou "na nic šáhnout" a že dávají přednost raději "pořádným ženským".

Nehrajte na image

Není naopak smutné to, že mnoho žen veškeré své peníze utratí za plastické operace, kosmetické přípravky nebo značkové oblečení? Copak je opravdu krása v životě ženy to nejdůležitější? Samozřejmě každá žena se chce svému okolí líbit. Ale i zde platí, že nic se nemá přehánět a extrémy nejsou dobré ani na jedné straně.

Úkolem moderní ženy se tak stává ne usilování o dokonalou krásu, ta časem mizí, ať chceme nebo nechceme, ale usilování o duševní pohodu. Mezi věci, které k ní patří, má jistě i krása své nezastupitelné místo, ale zdaleka není první. Tam si každá žena musí zasadit svůj cíl života.

Proto pokud nesplňujete zrovna míry 90–60–90, nemusíte se trápit. Nejenom, že se jistě najde muž, který by vás na rukou nosil, protože každá žena je krásná, ale také proto, že víc než krása se cení upřímnost, inteligence a laskavost. Buďte zkrátka svá a nebojte se toho!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.