Nehty a ruce jsou vaší vizitkou

29.7.2013 | autor: Marie Baxová

Nehty a ruce jsou vaší vizitkou

Péče o  ruce a nehty není nikterak složitá a především dámy by jim měli věnovat stejnou péči jako o svoji tvář. Ruce podáváme, gestikulujeme s nimi a  proto se okousané nehty, popraskaná kůžička, suché ruce, opravdu nenosí. Starejte se poctivě, pravidelně a budou vás skvěle reprezentovat.

Péče o nehty

Pokud nechodíte pravidelně k manikérce, která se vám o nehtíky kvalitně postará, zbývá péče na vás.

  • Nehty na ruce je lepší pilovat než střihat a to pouze kvalitními pilníky. Mezi nejlepší patří skleněné pilníky, které jsou jemné a netřepí nehty. Nepilujte nehty sem a tam ale dodržujte pouze jeden směr a pilujte dokulata.
  • Dělají se vám často záděrky? Snadná pomoc. Kůžičku na nehtech nikdy nestřihejte, ale pouze stahujte směrem dolů a to nejlépe březovou tyčinkou. Ošetřujte kůži i speciálními olejčky, které ji změkčí, hydratují a dodají potřebné vitamíny.
  • Pokud máte nevzhledné nehty, nezoufejte. Nerovným nehtům pomůže speciální lak, které nehty vyhladí a zároveň je zpevní, zakoupíte v každé lékárně. Máte na nehtech nevzhledné bílé flíčky? Není to nedostatek vápníku, jak často slyšíte ale zinku. Zpestřete si proto jídelníček nebo si kupte tento minerál v tabletách.
  • Pokud si nehtíky rádi lakujete barevnými laky, mějte je vždy perfektně upravené a včas vždy odstraňte starý a oprýskaný lak odlakovačem a naneste nový. Pokud nemáte rádi barvy, nehty si vyleštěte a použijte pouze bezbarvý lak. Nehty to zpevní a budou vypadat vždy upraveně.

Tip: Jestliže chcete mít zdravé a pevné nehty, jednou týdně si nalijte olivový olej do misky a zahřejte ho. Nehty do něj vložte a nechte 10 minut působit. Pak jen pečlivě osušte.

Péče o ruce

Základní péči o ruce by jste měli dodržovat každý den. Vaše ručičky si to po celodenním namáhání jistě zaslouží.

  • Ve své výbavě kosmetiky by vám neměl chybět hydratační krém na ruce. Chlad, horko, voda, to vše ruce vysušuje. Snažte se je mazat několikrát denně.
  • Mytí nádobí, práce na zahrádce, barvení vlasů, vytírání, to vše není pro vaše ruce dobré. Chraňte si je proto rukavicemi. Pokud nemáte rádi klasické gumové, vyzkoušejte silikonové.
  • Nechte se hýčkat a zajděte si na masáž rukou. Uvolníte si namáhavé svaly a šlachy a ruce se více prokrví.
  • Ruce si často myjte antibakteriálním mýdlem. Předejdete nejenom plísním ale jak jistě víte i jiným nemocem.

Tip: Pro hebké s hydratované ruce vyzkoušejte toto. Namažte si ruce silnou vrstvou krému na ruce a nerozmazávejte. Ruce vložte do igelitových pytlíků a nasaďte si zimní rukavice. Nechte působit 20 minut a poté ruce vyndejte. Budou  krásně hladké.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.