Stále krásná a mladá pleť. Máme pro Vás tipy

25.8.2013 | autor: Marie Baxová

Stále krásná a mladá pleť. Máme pro Vás tipy

Mít stále mladou, svěží a zdravou pleť je snad přáním každé ženy. Nemusíte si kupovat drahé krémy, stačí jen maličkosti, aby Vaše pleť zůstala stále krásná.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj je elixír mládí. Obsahuje mnoho antioxidantů, které jsou důležité k ochraně imunitního systému a pomáhají obnovovat staré buňky. Doporučuje se vypít alespoň 2 šálky denně.

Hrst semínek

Dopřejte si denně hrst semínek a to hlavně dýňových a slunečnicových. Jejich konzumace zajistí tělu zinek, který je velkým antioxidantem a brzdí stárnutí.

Správná večerní péče

Pro každou pleť je důležitá pravidelná denní péče a to  hlavně večer. I když se nelíčíte, je důležité pleť večer vyčistit, aby mohla v noci dýchat. Je dobré používat pouze přípravky, které jsou k pleti šetrné a hydratují ji. Nezapomeňte na večerní krém, který přes noc pomáhá regenerovat buňky.

Pozor na slunce

I když je opálená pleť stále moderní, není dobré to se sluníčkem přehánět. Pokud chcete mít pleť stále mladistvou, vyhněte se návštěvám solárek a přímému vystavování slunci. Používejte ochranné krémy určené na obličej s vysokým faktorem.

Pitný režim

Úplným základem, jak být stále krásná je pitný režim, jehož dodržováním se z těla odplaví hodně odpadních látek a buňky se mohou regenerovat. Nejlepší je obyčejná voda, ředěné džusy ale i bylinné čaje třeba kopřivový, který pomáhá tělo detoxikovat. Vyhněte se nadměrné konzumace kávy, alkoholu a sladkých limonád.

Ovoce a zelenina

Snažte se zařadit do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Nejenže mají v sobě hodně vody, ale obsahují mnoho vitamínů a minerálních látek. Meruňky jsou skvělé na pleť s akné, hroznové víno je dobré v boji proti vráskám, zelené saláty obsahují hodně antioxidantů, rajčata a papriky vitamíny C a A, které jsou rovněž prospěšné pleti.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.