Jednoduchá pravidla, která vás dovedou k vysněné postavě

30.11.2019 | autor: Redakce PŽ

Chcete udělat něco pro své zdraví, zbavit se přebytečných kilogramů a zhubnout jednou provždy? Naplánujte si pestrý jídelníček, začněte pravidelně cvičit a vyberte si vhodnou sportovní aktivitu, která vás bude bavit. Nezapomínejte na psychickou pohodu, která má na hubnutí nezanedbatelný vliv.

Správný jídelníček

Většina výživových poradců vám poradí, že máte ze svého jídelníčku vypustit sladké jídlo, smažené pokrmy a polotovary. Tato obecná poučka samozřejmě platí, zajímat se však musíte i o správné složení jídelníčku. Ten by měl být rozhodně pestrý a vyvážený, abyste neměli chutě na slané, na sladké nebo na obojí. Překvapením je rozhodně také to, že většina lidí jí málo, chybí jim dostatečné živiny a vitamíny. To se vždy nepříjemně projeví na váze.

Omezit nezdravé tuky a cukry

Při plánování zdravého jídelníčku se zajímejte o to, abyste měli dostatek zdravých tuků a cukrů. Zdravé cukry najdete například v ovoci, dopřejte si jej dopoledne a vyberte si třeba jablko, banán nebo bobuloviny, které působí i jako prevence proti nemocem. Mezi zdravé tuky patří například máslo nebo olivový, lněný, případně dýňový olej. Zařaďte tyto potraviny do jídelníčku a udělejte něco pro své zdraví.

Jak často cvičit

Pokud chcete hubnout rychleji a efektivněji, přidejte ke správnému jídelníčku i vhodné cvičení. Vybrat si můžete sálové lekce, ale i cvičení v posilovně. Nejlepším způsobem, jak shodit přebytečné kilogramy, je posilování s vlastní váhou a kardio aktivita. Vyzkoušejte eliptický trenažér pro posílení celého těla, případně běžecký pás, na kterém budete moct cvičit v každém počasí.

Vhodné sportovní aktivity

Výběr sportu je jen na vašich preferencích. Pokud vás baví kolektivní sporty, vyberte si s přáteli sport v blízkosti vašeho bydliště a začněte se mu pravidelně věnovat. Pokud dáváte přednost sálovým lekcím, vyzkoušejte aerobik, spinning nebo třeba jógu. Pro ty, kteří se stydí cvičit na veřejnosti nebo mají méně času, je ideální cvičení v pohodlí domova. Pořiďte si domů rotoped, či vibrační plošinu a cvičte klidně i večer po práci, u oblíbeného seriálu nebo filmu.

Udržet psychickou pohodu

Důležitým krokem, který urychlí vaši snahu zhubnout, je psychická pohoda. Ta pro každého znamená něco jiného. Pro někoho je to osobní rozvoj, práce, která vás naplňuje, případně dobré mezilidské vztahy. V každém případě však nezapomínejte na odpočinek, odměňování se a rozmazlování se. Jednou za čas si dopřejte masáž, wellness nebo pobyt v lázních, či jiný zážitek, který vás motivuje k lepším výkonům.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.