Piercing a jeho rizika

25.8.2010 | autor:

Piercing a jeho rizika

Piercing je velmi oblíbenou ozdobou různých částí těl dnešních teenagerů. Zatímco chlapci spíše sahají po piercingu do obočí, ucha nebo nosu, rozhodují se dívky pro smyslnější piercing v pupíku. Skloňuje váš potomek slovo piercing ve všech pádech? Pak je nejvyšší čas vyjasnit si stanoviska. Máte svému dítěti kovovou ozdobu povolit či k problematice zaujmout odmítavý postoj?


Piercing

Co vlastně toto nečesky znějící slůvko znamená? Jedná se o nastřelování kovových ozdob různých tvarů, stylů a barev do liské kůže. Piercing tak zastává funkci efektivní bižuterie, která zdobí nejrozličnější části těla svého majitele. Tyto šperky navíc jen tak nesundáte. Přesto, a nebo právě proto, jsou čím dál více populární. Pokud po speciální náušnici touží také váš potomek, je třeba se zamyslet nad riziky a výhodami, které s sebou napíchnutí ozdoby nese. Několik faktorů je při rozhodování esenciálních – umístění piercingu, celkový zdravotní stav a věk dítěte. Jinak se asi budete dívat na problematiku propíchnutého pupíku u osmnáctileté dcery a nastřelení náušnice do jazyka u dvanáctiletého syna.

 

Jaká rizika s piercingem podstupujete?

Obecně přináší piercing kromě šik vzhledu také spoustu zdravotních komplikaci. Kůže může na napíchnutou ozdobu špatně reagovat, rána se může zanítit, hnisat a vést až k rozsáhlé infekci. V horších případech hrozí také nakažení žloutenkou. První týdny až měsíce mimo jiné vyžadují zvýšenou péči o hygienu těla, a to zejména v postižené oblasti. Zapomeňte na dlouhé koupele, návštěvu bazénu nebo koupaliště. Délka hojení závisí zejména na umístění piercingu, tudíž se o konkrétních krocích informujte přímo v salonu.

Bezpečný piercing

Aby vám piercing činil jen samou radost a neškodil, je potřeba obrátit se na renomovaný salon. Provozovatel by měl být známý kvalitními službami, měl by používat hygienické nástroje a sterilní jehly. V tomto případě se víc než kdy jindy vyplatí dát na reference známých a zkušenosti kamarádů.

Umístění piercingu

Mezi nejčastěji prováděné procedury patří piercing ucha, pupíku a nosu. V poslední době se také čím dál oblíbenějším stává piercing do oblasti genitálií. Vyzkoušet můžete také piercing do rtu nebo do obočí. Nejnebezpečnější bývá ze zdravotního hlediska nastřelování jazyka a bradavek.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.