Podle čeho vybírat školní batohy pro starší děti a teenagery

24.9.2016 | autor: Redakce PŽ

Nejen na začátku školního roku vybavujeme potomky různými školními potřebami. Zatímco u některých nemusíme nějak výrazněji zkoumat kvalitu, u jiných by měla být na prvním místě. Do druhé skupiny určitě patří školní batohy.
 

Výběr školního batohu pro starší děti a teenagery

Školní batohy by měly být kvalitní, pohodlné a bezpečné a neměly by být zbytečně těžké. Ano, to je základ, ale také vybírejte batoh s ohledem na věk žáka či studenta. Jak vybírat batoh pro starší děti či teenagery? Tato kategorie uživatelů má jiné nároky a potřeby než prvňáčci.
U batohů pro menší děti klademe větší důraz na anatomicky tvarovaná záda. V tomto věku se vyvíjí a nevhodný tvar batohu neprospívá zdravému vývoji dětské páteře. I v pozdějším věku je však nutné myslet na zdravá záda. Dohlédněte i na to, aby potomek nosil tašku přes obě ramena.
V první a druhé třídě jsou preferovány často aktovky. Školní batohy pro 3. a 4. třídu jsou pak pro děti, které již první školní tašce odrostly.
A co starší děti? Jak vypadá batoh pro 2. stupeň? Obvykle jde o větší batohy. Žáci snesou větší zátěž a zpravidla mají i více školních pomůcek. Mají často hodně kapes a dalšího příslušenství, které starší děti využijí na různé další pomůcky určené do školy či na mimoškolní aktivity.
Podobné batohy nosí i teenageři na střední škole. Mnohdy upřednostňují brašny, nejlépe s přihrádkou na notebook.
 

Design batohů s ohledem na věk žáka či studenta

Samozřejmě rozdíl je také v designu batohů. Prvňáčci si jistě vyberou motiv podle své oblíbené pohádky. Se svým hrdinou zvládnou první cestu do školy i první školní starosti. Starší děti ještě mohou preferovat motivy oblíbených postaviček z pohádek a filmů, ale přehoupnou-li se na druhý stupeň, volí hlavně „frajerské“ motivy a zajímavé designy, v pozdějším věku hrají prim jednobarevné batohy spíše střízlivějších barev.
 
Vyberte vhodný batoh i další školní potřeby.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.