Proč je důležité trávit volný čas s dětmi aktivně a jak na to?

27.7.2016 | autor: Redakce PŽ

Rodiče, kterým není lhostejné to, jak se bude dítě vyvíjet, myslí na volný čas strávený venku. V případě, že bydlíte ve městě a nemáte zahradu, kam může dítě vyběhnout kdykoliv se mu zachce, je tento problém nutné řešit ještě více. Naštěstí vznikají stále nová a nová dětská hřiště, která lákají na zábavné prolézačky, houpačky, klouzačky nebo pískoviště. Jek objevit nová hřiště ve vašem okolí poradíme v tomto článku.

Důležitost aktivního pohybu na čerstvém vzduchu

Pohyb na čerstvém vzduchu má velmi pozitivní vliv na lidský organismus. V uzavřeném prostoru se drží bakterie, prach a další škodlivé látky, které nám vůbec neprospívají. Proč je pohyb důležitý je otázkou i dalšího vývoje dětí. Rozvoj svalů a pohybových schopností je u dětí největší. Co se v mládí naučí, to už nikdy nezapomenou. Může se jednat o drobné detaily, ale i takové dovednosti, jako je jízda na kole.

Dětská hřiště

Na dětském hřišti vznikají velká přátelství a díte zde tráví čas na vzduchu zábavnou formou. Různé varianty prolézaček a hracích sestav umožňují rozvoj všech základních oblastí pohybu. Kromě toho si dítě osvojí i lehké základy fyziky nebo probudí svoji kreativitu na pískovišti. Vždy ale myslete na to, že je nutné na děti dávat pozor a být v blízkosti pro případ, že by došlo ke zranění.

Objevujte nové možnosti

Pokud jste už obešli všechna známá hřiště ve svém okolí a hledáte něco nového, vyzkoušejte databázi dětských hřišť. Zjistíte, jaké dětské hřiště se nachází v okolí nebo na kterém by se mohlo vašemu dítěti líbit. Když pojedete na dovolenou, můžete si dopředu zjistit, kde je nejbližší dětské hřiště pro případ, že by se dítě nudilo. O zábavu budete mít postaráno a navíc zajistíte svému dítěti zdravý rozvoj se spoustou zábavy na čerstvém vzduchu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.