Stavebnice Lego pro zdravý růst a vývoj dítěte

23.9.2014 | autor: Redakce PŽ

Nejdůležitějším posláním společnosti Lego je rozvoj a inspirace pro děti každého věku. Lego působí na trhu už více než osmdesát let, a tak velmi dobře zná vzorce chování dítěte, díky čemuž dokáže vyvíjet řady hraček, jenž se hodí pro určité věkové kategorie dětí. Je velice důležité, aby si dítě hrálo s hračkou, která odpovídá jeho věku. V případě, že bychom dali malému dítěti hračku, která je určená pro starší děti, snadno může přijít k úrazu z důvodu, že hračky obsahují malé části nebo jsou nepřiměřeně velké. To samé platí i v případě, že staršímu dítěti pořídíme hračku hodící se pro malé děti. Starší dítě má odlišné potřeby a tak hračka, která neodpovídá jeho věkové kategorii nebude podporovat jeho vývoj a rozvoj motoriky, fantazie a myšlení, nemluvě ani o tom, že by dítě školního věku určitě nebavilo hrát si s hračkami pro malá škvrňata.

Škola hrou

Hra provází dítě celým jeho dětstvím, prostřednictvím hry se dítě učí, seberealizuje a navazuje kontakt se svým okolí. Lego nabízí mnoho řad stavebnic, které jsou určené pro jednotlivé věkové kategorie, například Lego Duplo, určené pro nejmenší děti.

Pro děti předškolního a školního věku, tedy pro děti zhruba od 7 do 15, a děti dorostového věku, tedy pro děti od 16 do 18let, kteří už zvládnou postavit složitější modely, je určena stavebnice Lego Technic.

Stavebnice Lego Technic splní sen každému zapálenému modeláři

Ať už holka nebo kluk, všichni budou nadšeni ze stavebnice Lego Technic. Z ní si totiž složí funkční modely vozidel nebo strojů.  

V této stavebnici nalezneme méně klasických kostiček, ale více dílku, které jsou pro tuto řadu typické, například čepy, hřídele, děrované profily, vložky a  ozubená kola.

V této řadě nalezneme jednoduší modely, které obsahují okolo stovky dílků i složitější kousky  obsahující více než 2000 dílků.  Na který model si troufneš ty?

Charakteristickým znakem stavebnice Lego Technic je to, že modely jsou puntičkářsky propracované a plně funkční díky pohyblivým pístům, pneumatického systému a dálkovému ovládání. Některé z modelů je možné doplnit motorovou sadou, díky které vaše stroje ožijí a budou se chovat jako skutečné.

Který model si vybereš?  Nebo budou tvoje všechny?

Z tak velké nabídky dokonale propracovaných strojů a vozidel ti budou až oči přecházet. Pohyblivá ramena jeřábů, navijáky a háky jsou samozřejmostí. Rozehřej se třeba na jednodušším modelu motokrosové motorky, která obsahuje 253 dílků nebo si rovnou troufneš na Mobilní jeřáb MK II, který je největším a nejpropracovanějším modelem v historii Lego Technic? Je to jen na tobě! Stavěj, hraj si, bav se!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.