Baby café – nový fenomén

27.12.2008 | autor:

Baby café – nový fenomén

Nejedna maminka si během své mateřské dovolené jistě posteskla, že jí chybí kavárna, kde by se sešla se svými přáteli a probrala všemožné novinky ze svého života. A nejedna maminka si také jistě spočítala, že aby mohla své oblíbené místo opět navštívit, bude si muset pár let počkat, až jí její špunt trochu povyroste, aby mohl zůstat doma třeba s prarodiči či paní na hlídání.

Je zřejmé, že kavárenské prostředí dětem nevyhovuje. A funguje to i naopak – děti určitě nejsou pro kavárnu nejvhodnějšími návštěvníky. Vzduch je v kavárně příliš zakouřený, hudba moc hlasitá a s nespokojeným dítětem se nemůže cítit dobře ani maminka, která by si chtěla alespoň jednou za čas dopřát tohoto společenského povyražení.

Kavárny jsou pro děti

Dnes už je ale situace jiná. Mnoho podniků v celé České republice (často náležející právě těm maminkám, které čerpají ze své vlastní minulé zkušenosti, kdy během mateřské dovolené bolestně postrádaly jiné povyražení i s dětmi, které rovnou neznamenalo pískoviště, houpačky či návštěvu doktora) se totiž snaží tuto díru na trhu restauračních zařízení zaplnit. Vznikají takzvaná baby café, která jsou pro návštěvu maminek s dětmi nejen vhodná, ale naopak přímo šitá na míru.

Nejenže se tu maminky nemusejí obávat zakouřeného vzduchu (kavárny jsou totiž přísně nekuřácké), ale ani se zábavou svých dětí si nemusejí dělat starosti. Podniky jsou totiž vybaveny dětskými koutky a mnoha hračkami. Některé kavárny navíc disponují hned několika koutky zároveň, aby si různě staré děti mohly hrát zvlášť. Na herní plochy je vždy dobrý výhled, takže maminky mohou své děti vždy jen po očku zkontrolovat.

Dětem je navíc přizpůsoben i sortiment zboží, který obsahuje spoustu nealkoholických nápojů a různých druhů občerstvení. Ani rodiče však nepřijdou zkrátka, neboť zde naleznou většinu zboží obyčejných kaváren. Maminky si tedy mohou nerušeně popovídat v prostředí, které se jim líbí, a jejich děti se mezitím alespoň pořádně vydovádí s kamarády.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: -2
Vložil: Mummy Neregistrovaný | 2008-12-28 18:47:10
Elvard napsal/a:
Zajimave :)
Mel by sis to precist, nez hodnotis...
Hodnocení: 2
Vložil: Elvard Neregistrovaný | 2008-12-28 18:43:47
Zajimave :)
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.