S batolátky v létě. Jakou péči vyžadují miminka v létě?

1.7.2013 | autor: Marie Baxová

S batolátky v létě. Jakou péči vyžadují miminka v létě?

Výlety, procházky, koupání, dovádění na hřišti, dovolená, to vše patří k létu a času strávenými s našimi nejmenšími. K teplému letnímu počasí ale maminkám připadá zvýšená péče o miminka a batolátka.

Lehké a prodyšné oděvy

 V teplém letním počasí je pro malé děti nejvhodnější vzdušné a lehké oblečení, nejlépe bavlněné. Vybírejte trička, kraťasy, volné tepláčky, pro holčičky šatičky nebo sukýnky. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, mělo by oblečení vždy zakrývat ramínka dítěte, a chránit je tak před spálením sluncem. Volte vždy atestovanou obuv a to nejlépe pevné, lehké a vzdušné sandálky nebo dobře padnoucí tenisky. Samozřejmostí je vždy pokrývka hlavy. Malým miminkům v teplém počasí postačí bavlněné body a pokrývka hlavy.

Pitný režim

Na pitný režim dětí musíte dbát po celý rok, v létě to však platí dvojnásob. Nečekejte až si vaši nejmenší sami řeknou o pití, ale v horkém počasí jim ho samy nabízejte.

Nejlepší je čistá voda, používejte však balenou vodu pro kojence. Vhodné jsou i ovocné džusy, které je lepší malým dětem ředit vodou. Podávat můžete i studený čaj, určený pro děti, který ale ale není dobré přislazovat. Nedávejte batolátkům nápoje přímo z lednice, ale nechte je alespoň nějakou dobu zteplat.

Podávejte také často čerstvé ovoce, které je velkým zdrojem vody a vitamínů.

Miminka, která pijí mateřské mléko, se mohou v teplém počasí více hlásit o jídlo. Pokud se vám bude zdát, že se dožaduje častěji a má více žízeň, můžete podat rovněž čaj, určený pro kojence.

Pozor na sluneční paprsky

U batolátek je nemyslitelné, aby se opalovali, přesto se v létě pobytu na slunci nevyhnou. S malými dětmi se nedoporučuje vycházet ven mezi 10 hodinou dopoledne a 2 hodinou odpoledne, kdy má slunce největší sílu. Před odchodem ven, své maličké namažte krémem na opalování určeným pro děti. Nezapomínejte i na nárty a pokožku za krkem.

Pamatujte také na přehřátí. V místnostech často větrejte a pokud můžete zatahujte žaluzie. Malá miminka v kočárku dávejte vždy do stínu a stříšku korbičky nechávejte staženou, může hrozit přehřátí miminka. Nenechávejte děti v autě a na jízdy zajistěte i dobré stínění před sluníčkem. Postačí i látková plena.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.