4 tipy jak vybírat kočárek

29.1.2015 | autor: Redakce PŽ

Bydlíte ve městě nebo na vesnici? V přízemí nebo ve třetím patře bez výtahu? Jezdíte autem nebo MHD? Jak často chodíte do přírody? Zdají se vám takové otázky zbytečné? Pak budete mít nákup kočárku o dost těžší. Odpovědi na ně vám totiž odhalí, jaký kočárek je pro vaše potřeby ten pravý.

Kolečka vyberte podle terénu

Pokud bydlíte ve městě a s kočárkem budete jezdit hlavně po rovném terénu, zvolte menší a tvrdší otočná kolečka, na kterých se bude kočárek tlačit snadněji. Do nerovného terénu a do přírody se hodí spíše dětské kočárky s většími nafukovacími kolečky, která jsou sice těžší, ale poradí si i s polními výmoly.

Tip: Ať už procházíte hluboké nebo sportovní kočárky, vždy sledujte typ koleček a kvalitu konstrukce.

Pozor na hmotnost

Budete kočárek často přepravovat, skládat a rozkládat? Jeho váha by pak měla být co možná nejnižší a skládání snadné. Kočárek do terénu nemusí být extra lehký, ale městský kočárek by neměl být tak těžký, že ho sama nezvednete do autobusu.

Tip: Nízká hmotnost kočárku by nikdy neměla být na úkor stability a pevnosti konstrukce. Zkuste si kočárek osahat, složit a rozložit. A pokud se vám bude zdát vratký či při skládání budete mít pocit, že se každou chvilku rozpadne, raději sáhněte po jiném.

A co další výbava?

Zjistěte si, jaké vybavení je v ceně kočárku. Na první pohled vyšší cena může být způsobena tím, že ke kočárku obdržíte tašku, pláštěnku či autosedačku. Pokud ke kočárku žádné vybavení není, spočítejte si, na kolik vás celkové vybavení vyjde.

Tip: Podívejte se na kombinované kočárky, které obsahují konstrukci, hlubokou korbu, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku.

Dbejte na drobnosti

Jak velký je košík? Vejde se vám tam kabelka a nákup, který každý den nosíte z obchodu? A co rukojeť? Lze ji převrátit? Jak dobře se drží? Lze potahy snadno omývat či prát? Nebojte se ptát na všechno, co vás zajímá. A rozhodně požadujte, aby každá drobnost, na které vám záleží, byla tak, jak chcete. Přeci jen se toho s kočárkem najezdíte víc než dost.

 

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: jarkak2102 Registrovaný | 2015-03-24 07:24:01
Ahoj díky za moc hezký článek, jsem ráda, že jsem zase o něco chytřejší :-)) Tak vybrat kočárek jsem si myslela, že bude jednoduší, ale koukám že to tak nebude. Už se s manželem dohadujeme měsíc, a pořád nemáme žádný výsledek. Pro toho kdo pátrá po hezkém výběru, doporučuji kouknout na dětské-kočárky.cz velmi zajímavý sortiment. Hodně zdaru a hlavně pevné nervy
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.