Angličtina pro děti – nadstandard nebo nutnost?

29.12.2016 | autor: Redakce PŽ

Od pádu komunistického režimu je možné v České republice sledovat nárůst zájmu o kurzy anglického jazyka. Teprve v posledním desetiletí se nicméně věnuje opravdu vysoká pozornosti nejenom (do)vzdělávání dospělých, ale také vzdělávání dětí všech věkových kategorií. A není se čemu divit. S postupným pronikáním ČR do „Evropy“ a vlastně do celého světa začala narůstat potřeba mezinárodní komunikace a spolupráce, která se dnes již stává jakýmsi standardem.

Na světovou globalizaci reagovalo české školství, které postupně zavedlo výuku angličtiny (potažmo jiného světového jazyka) již od první třídy základních škol. Co už však MŠMT nemodernizovalo, je metodologie výuky a výukové osnovy. Ty bohužel velmi často opomíjejí praktické využití řeči, z čehož vyplývá potřeba doplňovat tyto schopnosti jinde, mimo státní instituce. A tuto potřebu naplňují soukromé jazykové školy, nabízející kurzy angličtiny pro děti všeho věku. V rámci nabídky jazykových škol v dnešní době již najdete kurzy angličtiny pro děti od 3 let, přípravu k mezinárodním jazykovým zkouškám nebo třeba konverzace s rodilým mluvčím pro ty, kteří se potřebují rozmluvit.

Takové kurzy vyhledávají nejenom ti, kteří ve škole nestačí, ale naopak i ty děti (či jejich rodiče), které mají potenciál k dobrým studijním výsledkům. Tyto děti pak velmi často skládají ony mezinárodní jazykové zkoušky a míří na zahraniční studijní pobyty. Ale i děti, které se za hranice nechystají, ve svém životě zajisté ocení kvalitní jazykovou průpravu. A to například v dospělosti při pracovním pohovoru. Zejména u velkých korporací a nadnárodních společností totiž už bývá znalosti angličtiny na komunikativní úrovni považována za zcela elementární požadavek pro přijetí.

Kurzy angličtiny pro děti tedy mají opravdu velký význam. Nejenom v dané chvíli k vylepšení známek na vysvědčení, ale především do budoucna, jakožto podstatná výhoda, která bude daného jedince provázet životem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.