Přihodil se vám pracovní úraz? Máte nárok na odstupné

3.10.2019 | autor: Redakce PŽ

Jestliže zaměstnanec při vykonávání pracovních povinností utrpí pracovní úraz, má právo na odstupné ve výši nejméně dvacetinásobku jeho průměrného výdělku. Víte, jaké předpoklady pro to musí být splněny?

Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď

Zaměstnanec může od zaměstnavatele obdržet výpověď, pokud zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nesmí dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz.

TIP: Došlo u vás následkem pracovního úrazu ke ztížení společenského uplatnění? Zjistěte, na jaké odškodnění máte nárok.

Odstupné je ve výši dvacetinásobku průměrného výdělku

Jestliže dojde k rozvázání pracovního poměru výpovědí, nebo dohodou z tohoto důvodu, přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele odstupné. To je přitom ve výši nejméně dvacetinásobku jeho průměrného výdělku.

Odstupné nenáleží zaměstnanci vždy

Zmíněné odstupné zaměstnanci nenáleží, pokud došlo k rozvázání pracovního poměru, protože zaměstnanec nesmí podle lékařského posudku dále konat dosavadní práci kvůli pracovnímu úrazu a se zaměstnavatel zcela zprostí své povinnosti podle § 270 odst. 1 zákoníku práce.

Jestliže se vám pracovní úraz přihodil, vždy doporučujeme obrátit se na specializovanou advokátní kancelář, která vám pomůže vymoct plné odškodnění, na které máte nárok. A zároveň se vy sami nebudete muset orientovat ve složité spleti paragrafů.

Více informací ze světa odškodnění pracovních úrazů najdete na www.odskodnenizapracovniuraz.cz.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.