Rusňákova Nadace DRFG i letos významně podpořila festival Meeting Brno

31.12.2017 | autor: Redakce PŽ

MEETING BRNO je festival, který se v Brně koná každoročně na konci měsíce května. Posláním festivalu je nabídnout platformu pro setkání reprezentantů různých názorů i kultur, otevírat prostor pro vzájemnou diskuzi důležitých témat a rozvíjet vzájemné porozumění.

Program festivalu se sestává z diskusních fór s nejrůznějšími inspirativními hosty a z mnoha uměleckých vystoupení rozvíjejících téma festivalu – ať už se jedná o hudbu, architekturu, výtvarné umění, literaturu, divadlo nebo film.

Meeting Brno se inspiruje italským festivalem Meeting Rimini, jehož téma je přátelství mezi národy. Akce se od loňského ročníku výrazně rozrostla a získala pozornost médií u nás i v zahraničí. Recenze festivalu mluví samy za sebe.

Proč se Nadace DRFG rozhodla stát dlouhodobým partnerem této iniciativy?

 

Zapojení DRFG do festivalu Meeting Brno

DRFG (David Rusňák Family Group) nejsou pouze fondy a dluhopisy, je to především společnost se silnou vazbou na region. I proto je poslání festivalu – hledat a opětovně budovat mosty mezi středoevropskými národy, mezi minulostí a budoucností – skupině DRFG více než blízké.

„Krédo Nadace DRFG zní: Všechno začíná setkáním,“ prozrazuje předseda představenstva David Rusňák. Proto Nadace s podporou festivalu příliš neváhala. Prostřednictví lidí se zkušenostmi z festivalu Meeting Rimini se zapojila do pořádání festivalu a festival podpořila finančně i organizačně.

 

Jaký byl Meeting Brno 2017?

Festival Meeting Brno 2017 navštívilo na třicet tisíc lidí, zájem o festival byl tak zhruba třikrát větší než loni. Tradiční Pouť smíření, návrat Německého domu na Moravské náměstí a setkání potomků prvorepublikových rodin, které utvářely tvář Brna. To vše sklidilo skvělé recenze v médiích i velký zájem Brňanů.

Podařilo se také navázat partnerství s New York Encounter a propojit se s organizátory dalších meetingů po celé Evropě. Ohlasy a recenze byly úžasné právě i v zahraničí. Mezinárodní časopis Tracce zařadil festival Meeting Brno k příkladům naděje pro Evropu v krizi.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.