Umíte šít na šicím stroji? Poradíme, jak koupit ten správný

1.7.2016 | autor: Redakce PŽ

Přišít knoflík nebo zašít ponožky. To zvládneme i bez šicího stroje. Když ale chcete vytvořit nový kousek oblečení, doladit obyčejné tričko nebo vyšít specifický ornament, bude se nám hodit šicí stroj. Do popředí se dere snaha o to vypadat za každou cenu originálně. A to se vám stěží povede, když budete nakupovat v obchodních domech oblečení, které si může koupit naprosto každý. Vystupte z davu a vyzkoušejte ruční tvorbu vlastního stylu. Časem zjistíte, že pocit originálnosti za to opravdu stojí. Pro krásné výtvory ale budete potřebovat kvalitní šicí stroj. V tomto článku vám poradíme, jak postupovat při výběru a kde je lepší nakupovat.

Jak poznám kvalitní šicí stroj?

První otázkou je, podle čeho vlastně poznáme kvalitní šicí stroj. Jedním z ukazatelů jsou zkušenosti a tradice výrobce. Rozhodně je mnohem lepší pořídit si šicí stroje od českého výrobce než sáhnout po levném řešení dovozeném z Číny. Samozřejmě záleží i na tom, jaké výsledky očekáváme a kolik jsme ochotni do stroje investovat. Základní typy i kvalitních šicích strojů však nestojí tolik, a pokud to se šitím myslíte vážně, investice se rozhodně vyplatí.

Vyznáte se ve všech typech?

Vyžaduje to pečlivé studium a poměrně dost času, než se člověk vyzná ve všech nabízených typech šicích strojů a přijde na to, co skutečně potřebuje. Každá činnost vyžaduje jiný stroj. Pro patchwork, běžné šití nebo vyšívání využijete pokaždé lehce odlišné funkce a i vaše požadavky na to, co daný stroj dokáže, budou jiné. Naštěstí je tu dobrá zpráva, že se nemusíte snažit se ve všem vyznat sami. Online poradce vám nabídne nejlepší možná řešení a na vás už bude vybrat pouze ten konkrétní stroj, který se vám bude nejvíce líbit.

Zkouška šicího stroje

Už zhruba tušíte, jaký typ šicího stroje je pro vás ideální. Stejně je ale dobré konkrétní model na vlastní kůži vyzkoušet. Díky několika showroomům, si můžete šicí stroj prohlédnout a dokonce i vyzkoušet. Poté snadno zjistíte, jestli vám vyhovuje jeho velikost a uspořádání. Po zkoušce stroje se můžete rozhodnout i pro nákup důležitých doplňků, které usnadní práci, a na které byste jinak zapomněli.

Profesionální servis

Při nákupu takového zařízení musíte myslet i na to, co budete dělat, když se něco rozbije. Kvalitní profesionální servis je součástí prodeje šicích strojů od českého výrobce. V době záruky je navíc odvoz a dovezení šicího stroje zdarma.

Objednám a za jak dlouho mi stroj přijde?

Nabídka kvalitních šicích strojů Janome je podpořena skladovými zásobami a rychlou expedicí. Existuje možnost využít i večerního nebo sobotního doručení podle podmínek dopravce. V případě, že si nemůžete dovolit zaplatit celou částku, je možné koupit šicí stroj na splátky bez navýšení. Kvalitní zařízení a dostupný servis posunou vaše možnosti v tvorbě vlastních děl téměř k dokonalosti a jediným vaším limitem se stane představivost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.