Pohodlí domova nebo kanceláře?

30.5.2009 | autor:

Pohodlí domova nebo kanceláře?

Rozhodnutí pracovat přímo z domu vypadá jako pohodlné řešení možných problémů. Přesto kdo nevyzkoušel, neuvěří. Domov může být v mnohém náročnější než dojíždění do zaměstnání a práce v kanceláři. Obě řešení mají zkrátka svá úskalí. Víte, do jakého prostředí patříte vy? Do kanceláře nebo do domácí pracovny?

Stačí si jen představit ranní vstávání, cestování do práce, mnohdy nepříjemné kolegy nebo pracovní stres a není pochyb, která varianta (pokud máte na výběr) je lákavější. Práce přímo z domu vám dává více prostoru a vyhnete se mnohým nepříjemnostem. Na druhou stranu přicházíte o pravidelnou komunikaci s vedením, možnost na sebe upozornit a případně být povýšen i o neformální klábosení s kolegy u kávy či na obědě, které může být v mnohém podnětné. Sečteno a podtrženo – v kanceláři si moc vyskakovat nemůžete, doma jste svým pánem. Víte která varianta je pro vás ta pravá?

Pokud umíte samostatně pracovat, máte práci kolektivně nenáročnou, tedy ji můžete zvládnout sami, jste kreativní, víte co máte dělat a máte možnost pracovat doma, pak byste měli zvolit tuto cestu. Budete pány svého času, až úkol splníte, máte volno. Můžete si efektivně uspořádat čas a skloubit povinnosti k rodině i zaměstnavateli. Proto tuto možnost využívají nejvíce ženy. Práce z pohodlí domova jim umožňuje péči o děti i domácnost, jsou stále "v pohotovosti".

Pokud ale preferujete styk s vedením i kolegy, podnětné debaty a doma byste se nejspíš nudili, volte druhou možnost. Získáte tím mnoho: přátelství kolegů, možnost být ve středu dění, budete vědět vždy co se od vás žádá a očekává. Ranní vstávání i dojíždění za to stojí.

Volba je na každém z vás. Podle vaší osobní situace se rozhodněte, která z možností pro vás bude lepší. Zda jste potřeba doma nebo jestli jste ochotní podstoupit jisté obtíže spojené s prací mimo domov. Žádné rozhodnutí není špatné, proto se ho nebojte!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.