Umíte prodat své znalosti?

17.11.2009 | autor:

Umíte prodat své znalosti?

Základem úspěšné kariéry nejsou jenom znalosti. Záleží i na tom, jak je umíte prodat. Pokud se vám zdá, že máte lepší nápady než vaši kolegové a přesto nejste svými nadřízenými náležitě doceňováni, nezoufejte. Vše se dá napravit. Jak na sebe upoutat pozornost a sdělit svému okolí, že ve vás dřímá kreativní duch? Jak říct nadřízeným, že by vaše nápady mohly být pro firmu velkým přínosem? Poradíme vám jak na to!

Všeho moc škodí

Základem je sebevědomé a příjemné vystupování. Nebuďte ani příliš pasivní, ani příliš aktivní, v tomto případě se řiďte pravidlem "zlatá střední cesta". Nevychloubejte se ani přespříliš nemluvte o svých úspěších. Snažte se na své zásluhy upozornit méně nápadným způsobem. Pokud si za svými nápady opravdu stojíte, vystupujte přesvědčivě, nebojte se otázek a zodpovídejte je věcně a pravdivě. Buďte otevření, milí, vždy dobře naladění s úsměvem na rtech. Jistě, je to těžký úkol, přesto je milé vystupování základem úspěchu, byť se možná právě cítíte pod psa.

Pokud jste ve firmě nováčkem, s inovacemi nespěchejte. Je dobré dát si měsíc nebo dva "pauzu", seznámit se s kolektivem i chodem věcí firmy. Na aktivní nováčky se ostatní kolegové dívají většinou jako na vetřelce, kteří o jejich práci nic neví a už by chtěli všechno měnit. Pokud ale jste ve firmě již delší dobu a připadá vám, že okolí plně nedoceňuje vaše kvality, nebojte se na sebe upozornit. Hovořte s ostatními o svých nápadech, ukazujte se jim jako kreativní osoba. Sjednejte si schůzku se svým šéfem, kde mu otevřeně řeknete, s čím jste nespokojeni a čeho byste chtěli dosáhnout. Seznamte jej se svými nápady a úspěchy. Schůzku si ale dobře naplánujte, nejlépe po nějakém opravdu kvalitním výkonu nebo úspěšném projektu. Hodně štěstí!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.