Zaměstnání na míru: Jak na to?

30.3.2009 | autor:

Zaměstnání na míru: Jak na to?

Hledáte zaměstnání a pořád nic? Nemůžete natrefit na to, co byste si představovali a co by vám sedělo? Jste už tak zmateni, že ani nevíte, co hledáte, jen už někde pracovat? Neslevujte ze svých požadavků a ani si nemyslete, že chyba je ve vás! Zkuste si odpovědět na pár otázek a ujasnit si, co hledáte. Uvidíte, že za pevně vytyčeným cílem se vám půjde lépe než k mlhavému obzoru...

Buďte upřímní sami k sobě

Nejdříve si ujasněte, jaké pracovní místo hledáte, čím byste chtěli být, čeho chcete dosáhnout. Odpovídejte si na otázky upřímně a realisticky, žádné přemrštěné cíle si nedávejte. Zamyslete se nad tím, zda můžete svému potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout potřebné znalosti a zkušenosti z oboru. Praxe je samozřejmě výhodou, není však nutná.

Ptejte se: Kolik času jsem ochoten práci věnovat? Mám pro výkon vysněného zaměstnání předpoklady, nadání? Chci pracovat mezi lidmi nebo raději sám? Nevadí mi často cestovat? Jsem vázán nějakými pouty k místu, k lidem, kde žiju? Vadilo by mi se kvůli zaměstnání přestěhovat?

Nezapomeňte na peníze

Také si ujasněte finanční stránku věci. Stanovte si spodní hranici, za kterou jste ještě ochotni zaměstnání vykonávat. Horní laťka většinou není zapotřebí, přesto nepropadejte lákavým iluzím ohledně vašeho platu.

Když si toto všechno ujasníte, začněte hledat. Vytipujte si agentury, které takováto místa nabízejí, a kontaktujte je. Sami pak hledejte v novinách, na internetu, ptejte se u známých. Žádná námaha není marná, uvidíte, že časem se vám vrátí zpět. Hodně štěstí!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: jirka Neregistrovaný | 2011-04-14 19:03:03
tak to bzlo hodne zhurta:-}
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.