4 důvody, proč byste měli nosit helmu i v dospělosti

11.5.2017 | autor: Redakce PŽ

4 důvody, proč byste měli nosit helmu i v dospělosti

Ať už jí říkáte přilba nebo helma, měla by být součástí vašeho cyklistického vybavení. U dětí o tom není pochyb, nicméně ani ve vyšším věku byste ji neměli nechávat doma. Chrání přece jednu z nejzranitelnějších a nejdůležitějších částí těla – vaši hlavu.

Důvodů, proč nosit helmu, by se dalo najít více. Na začátek si ale ještě musíme vyjasnit jednu záležitost. V helmě rozhodně nemusíte vypadat hloupě! Na tom, že chráníte své zdraví, totiž není nic hloupého. Nabídka obchodů je navíc široká, takže si bez problémů vyberete model, který vám bude sedět – pěkný výběr mají na e-shopu www.cyklodiskont.cz. A proč byste to měli udělat?

Zabráníte poškození hlavy

Přibližně 22 – 47 % cyklistů si při pádu způsobí zranění hlavy. Mnozí kvůli tomu umírají nebo zůstávají doživotně postižení. Skutečně chcete platit takovou daň? Cyklistická helma podle výzkumů sníží riziko poškození hlavy a mozku o 63 – 88 %. Úplnou ochranu vám zaručit nemůže, ale spadnout bez helmy a s helmou je výrazný rozdíl.

Půjdete příkladem

Dospělí rodiče, kteří nosí přilby, jsou dobrým příkladem pro děti. U těch je přitom nošení přilby naprosto nezbytné – jednak kvůli zákonům, jednak bezpečnosti. Vaši potomci ještě nemají s jízdou na kole takové zkušenosti, snadněji ztratí rovnováhu. Jak jim vysvětlíte, že oni přilbu nosit musí a vy ne? Jděte do toho společně.

Budete vidět

Nehody kvůli tomu, že řidič cyklistu neviděl, jsou velmi časté. Helma může také sehrát svou roli. Na spoustě z nich jsou reflexní proužky, díky nimž budete lépe vidět. A pokud je tam nemáte, můžete si je přilepit. Koneckonců přilby výrazných barev vám zajistí lepší viditelnost i ve dne.

Nezmoknou vám vlasy

V lijáku asi nikdo na kole nejezdí, nicméně občas se stává, že vás zastihne přeháňka. Přilba vás ochrání před deštěm, krupobitím i intenzivním sluncem. Při dlouhé jízdě vás nebude bolet hlava ze sluníčka.

Je potřeba ještě něco dodávat, nebo už chápete, proč je lepší nosit helmu?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.