Pilotem pro soukromé účely. Kolik stojí kurz a jak si zařídit průkaz?

12.3.2017 | autor: Redakce PŽ

Pilotem pro soukromé účely. Kolik stojí kurz a jak si zařídit průkaz?

Chcete se stát pilotem, který létá spíše pro zábavu a ve svém vlastním volném čase? S průkazem soukromého pilota budete moci pilotovat například jednomotorové vrtulníky pro soukromé účely. Ten je pak platný v rámci celé Evropské Unie a létat můžete kdykoliv během denního světla a také příznivého počasí. Poslední dva zmíněné body jsou pro létání podmínkou. Tato kvalifikace lze postupně dále rozšiřovat. Letecká škola umožňuje například rozšířit si průkaz o noční létání nebo pro další typy vrtulníků.

Každý výcvik trvá 45 hodin. Pro získání průkazu soukromého pilota musíte složit zkoušku z teoretické a praktické části. U teoretické se předpokládá spíše samostudium uchazeče o průkaz a případné nejasnosti v látce mohou být probrány na konzultačních hodinách. Instruktor vám během prvních tří sezení seznámí s vrtulníkem a pozemními přípravami. Zkouška pro získání průkazu soukromého pilota probíhá pod Úřadem pro civilní letectví, kde budete skládat obě dvě části, jak teoretickou, tak i praktickou. Pokud se podaří průkaz získat, budete hned o krok blíže k cíli, jak se stát pilotem.

Získání těchto soukromých průkazů je dobrým odrazovým můstkem i pro dlouhodobější kariéru pilota. Nejspíš vás ale zajímá, na kolik vás takový výcvik přijde. Ohledně čtyřiceti pěti hodin, během nichž probíhá „praktické“ školení, počítejte s částkou kolem 330 000 Kč.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.