Příznivci dobrého saunování míří do Zlína

23.11.2014 | autor: Redakce PŽ

Příznivci dobrého saunování míří do Zlína

Vyznavači klasických i alternativních saun objevují moderní, technicky dokonalé wellness zařízení hotelu Amenity Zlín, které tu německá firma Klafs instalovala jako první v České republice.

Saunový svět Amenity Wellness Spa v centru Zlína nabízí klasickou finskou saunu, sanarium, whirlpool, Kneippův chodník a parní lázně – solnou a bylinnou. K tomu cenově dostupné ubytování, kavárnu a vyhlášené snídaňové menu až do 11 hodin.

Možná jste ve Zlíně na kongresu, festivalu, obchodní cestě, nebo zde plánujete rodinný výlet či posezení s přáteli. V každém případě si však po pracovní zátěži dopřejte relaxaci v podobě sauny – prospějete tak svému tělu i duši, výrazně posílíte imunituNechte se rozmazlovat ve wellness hotelu Amenity Wellness Spa!

A pokud jste v saunování začátečník, dáme vám 7 praktických tipů, jak na to:

1.     Před vstupem do sauny, páry i vířivky se vždy osprchujte.

2.     Osušte se ručníkem – v sauně je potřeba mít suchou pokožku, aby bylo pocení efektivní. Jeho prostřednictvím se zbavujete nečistot a urychlujete látkovou výměnu.

3.     Vydržte v sauně 5 až 15 minut, jen tak dlouho, abyste se stále cítili dobře. Optimum je 10 minut. Finská sauna v hotelu Amenity má teplotu 90 až 100 stupňů, alternativní sanarium okolo 60 stupňů.

4.     Měli byste se opravdu hodně potit, proto v sauně potřebujete z hygienických důvodů ručník, a ve vyšších patrech si ho podložte i pod nohy.

5.     Po saunování se doporučuje chvíli počkat na mírný pokles teploty těla. Teprve potom sprchou ochladit končetiny, nejprve dolní, a nakonec celé tělo. Ochlazení může završit bazének.

6.     Mezi jednotlivými vstupy do sauny dopřejte tělu dostatečný odpočinek v relaxační místnosti, kde si sedněte, lehněte, případně čtěte, a hlavně se napijte – vody nebo neslazeného čaje. Ve wellness centru Amenity Zlín je bar hned vedle sauny.

7.     A následuje další kolečko, podruhé, potřetí – podle vašeho přání.

Na závěr se můžete svěřit do rukou masérů a nechat se hýčkat relaxační kúrou, která sestává z peelingu, masáže, zábalu a finálního ošetření. Na výběr je přírodní péče na bázi čokolády, mořských řas nebo zeleného čaje.

Ještě připomínáme – wellness hotel Amenity naleznete snadno v centru Zlína, na třídě Tomáše Bati ve směru na Vizovice. Přijeďte se tu odreagovat a načerpat novou energii!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.