Zahřívaný tabák zaujal i starší generaci

5.9.2022 | autor: Redakce PŽ

Zahřívaný tabák zaujal i starší generaci

Tabák lidstvo provází několik tisíc let. Statistiky ukazují, že požitkářů tabákových chvilek je v České republice na dva miliony. Během posledních let i na zdejší trh dorazily novinky v podobě inovativních alternativ ke klasickým výrobkům. Přestože se takových produktů za poslední léta objevilo opravdu hodně, stále tuzemskému trhu vévodí klasiky.

Pulze oslovil mladou generaci

To, že se zařízení na zahřívání tabáku stalo součástí mladé generace, je zřejmé.Stačí se totiž rozhlédnout kolem. Pokud v létě zavítáte na zahrádku restaurace, již málokdo mladšího věku bude do popelníku odklepávat popel z klasických produktů. Většina uživatelů totiž přešla na moderní zařízení, kterým je i produkt Pulze od renomované značky Imperial Brands.

Důvod, proč se alternativní technologie a víra v šetrnější variantu užívání tabáku projevuje zrovna u mladší generace, není náhoda. Podle průzkumů první zkušenost s ním zažije člověk do čtyřiadvacátého svého věku, většinou se však od začátku přiklání k alternativám. Mezi důvody, proč mladá generace sahá po jiných variantách než po těch klasických je několik.

  1. Jedná se o šetrnější variantu ke zdraví
  2. Chuť produktů
  3. Výrazně méně zápachu
  4. Není cítit z oblečení, rukou či vlasů
  5. Žádný oheň, popel ani pokožku ničící spalování
  6. Úspora peněz
  7. Nezanechává žluté skvrny na zubech

Starého psa novým kouskům nenaučíš

Přestože jsou taková zařízení moderní a IN, podle průzkumů, Češi nad padesát let, stále více tíhnou ke klasické variantě. Jedním z důvodů, proč často lidé o produkty nejeví zájem je, že novým technologiím na trhu nevěří.

Snad všichni známe rčení “starého psa novým kouskům nenaučíš”. Ale i takové  rčení se dá zlomit. Pokud už se straší generace rozhodne změnit svůj požitek a vybere si k užívání právě zařízení na zahřívání tabákujako je Pulze, dá sbohem toxickým látkám, které se uvolňují při procesu hoření:

  1. dehet (zanáší plíce),
  2. oxid uhelnatý (vyvolává tkáňové dušení).

Jak bude vypadat trh za dvacet let?

I když se tak nestane během několika dnů či měsíců, predikce do budoucna znějí jasně. Klasické výrobky budou pouhým přežitkem. Budoucností tabákového trhu jsou s velkou pravděpodobností právě alternativní produkty typu Pulze.

Autor: Elena GotfriedAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.