Zaměřte svou pozornost na to, co opravdu chcete

Zaměřte svou pozornost na to, co opravdu chcete

Chcete zapracovat na sobě samých? Osvojte si jednoduché a zároveň praktické nástroje pro sebekoučink. Jedním z těchto nástrojů je i naučit se zaměřit svou pozornost na to, co chcete. Proč je to důležité?

více

Tajemná kurkuma a její využití

Kurkuma patří mezi základní koření indické kuchyně. Často se využívá i v ajurvédské medicíně a bývá označována jako žlutý zázrak. Jedná se o výborné ochucovadlo, kdy je rostlina podobná známému zázvoru. Ovšem je mnohem méně známá a často se na ni bohužel zapomíná. Pojďte si přečíst, jak se dá kurkuma využít a jaké má prospěšné účinky.

celý článek komentářů (0)

Čistěte si doma vodu ekologicky pomocí kořenové čističky

Slyšeli jste už někdy o kořenových čističkách? Jedná se o biologickou formu čistírny odpadních vod, která je často využívaná i na zahradách rodinných domů. Je totiž velmi málo energeticky náročná, takže ve srovnání s jinými typy značně ušetříte.

celý článek komentářů (0)

Zdravá pleť je lehce splnitelným snem každé ženy

Zdravý životní styl s dostatkem pohybu, spánku a kvalitní stravou se příznivě podepisuje na vzhledu a celkovém postoji každého z nás. Krása duševní a fyzická není jen o genetických dispozicích, musíme o ni pečovat. To jsou obecně známé pravdy, ovšem jak jich dosáhnout, je palčivou otázkou pro jednotlivce i odborníky. S postupujícím věkem totiž ubývá sil a mnohdy i prostředků. Existují však kosmetické přípravky, na jejichž přípravě se můžete podílet sami.

celý článek komentářů (0)

Jak poznat nachlazení a chřipku? Rady pro rychlé vyléčení

K nejčastějším onemocněním, která nás trápí, patří nachlazení a chřipka. Jak se poznají a jakým způsobem se s nimi dá bojovat? Odpovědi naleznete na následujících řádcích.

celý článek komentářů (0)

Jak na sníženou imunitu? Příroda pomůže

Jak na sníženou imunitu? Příroda pomůže

Obranyschopnost lidského těla je velmi často diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, vždyť k jejímu snižování dochází u většiny z nás doslova neustále. Vzít jako příklad můžete klidně sami sebe. Kolikrát denně se dostáváte do nepříjemných stresem doslova napěchovaných situací? Asi poměrně často. Měli jste skutečně čas vyléčit se z obyčejné chřipky nebo jiného onemocnění, jež vás v poslední době trápilo? Těžko. Pracovní povinnosti volaly. Nejen z těchto důvodů je organismus oslaben a dostat se zpátky do formy je neskutečně náročné. Jak na to? Prostřednictvím přírodních látek. Právě na některé rostliny, jež mohou pomoct, se zaměříme v následujících řádcích.

celý článek komentářů (0)

Projevy alergie jsou nežádoucí odezvou organismu na látky vyskytující se kolem nás

Alergiemi označujeme veškeré neobvyklé projevy organismu, ať našeho či našich čtyřnohých mazlíčků, na látky, které jsou úplně běžné v našem okolí. A tak se mezi námi vyskytují alergie na mléko, čokoládu, rajská jablka, zvířecí srst nebo prach a pyl. Tyto projevy alergie se dají poměrně jednoduše léčit či alespoň mírnit, pokud jsou zachyceny v zárodku. Bohužel nikde se nic nepíše o léčbě alergie na některé politiky… Ale teď vážně. Jakým způsobem se alergie řeší?
celý článek komentářů (0)

Máte u svých zaměstnanců podezření na drogy či alkohol?

Zdá se vám, že nějaký zaměstnanec chodí do práce pod vlivem alkoholu či drog? Pak je ve vašem nejlepším zájmu mu to nějak dokázat a sepsat výpověď. Při působení těchto látek by totiž mohlo dojít k neštěstí.

Jestliže se vám zdá něco v nepořádku, je samozřejmě možné zkusit to nejdříve po dobrém a s daným zaměstnancem se domluvit. Ovšem spousta lidí barvu nepřizná a raději bude zapírat. Pak máte plné právo si dotyčného otestovat. Pamatujte ale na meze zákona.

celý článek komentářů (0)

Jaké bylinky užívat při chřipce

Chřipkové období je tady a lékárny praskají ve švech. Jestli do sebe nechcete ládovat pilulky, můžete vyzkoušet přírodní léčbu. Bylinky pomáhaly před několika staletími a fungují dodnes. Minimálně dokážou zkrátit dobu nemoci a zmírnit příznaky. Tady je pět nejčastějších bylin, které pro léčbu chřipky používaly už naše babičky.

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.