Jak káva ovlivňuje svět: Ekonomický a sociální dopad kávového průmyslu

Jak káva ovlivňuje svět: Ekonomický a sociální dopad kávového průmyslu

Káva není jen oblíbeným nápojem milionů lidí po celém světě, ale také důležitým ekonomickým a sociálním fenoménem. Tento článek se zabývá tím, jak kávový průmysl ovlivňuje globální ekonomiku a sociální struktury, od malých farmářů v Latinské Americe po kavárny v evropských městech. Prozkoumáme, jak káva formuje ekonomiky, ovlivňuje životní prostředí a mění sociální dynamiku komunit po celém světě.

více

Máte u svých zaměstnanců podezření na drogy či alkohol?

Zdá se vám, že nějaký zaměstnanec chodí do práce pod vlivem alkoholu či drog? Pak je ve vašem nejlepším zájmu mu to nějak dokázat a sepsat výpověď. Při působení těchto látek by totiž mohlo dojít k neštěstí.

Jestliže se vám zdá něco v nepořádku, je samozřejmě možné zkusit to nejdříve po dobrém a s daným zaměstnancem se domluvit. Ovšem spousta lidí barvu nepřizná a raději bude zapírat. Pak máte plné právo si dotyčného otestovat. Pamatujte ale na meze zákona.

celý článek komentářů (0)

Jaké bylinky užívat při chřipce

Chřipkové období je tady a lékárny praskají ve švech. Jestli do sebe nechcete ládovat pilulky, můžete vyzkoušet přírodní léčbu. Bylinky pomáhaly před několika staletími a fungují dodnes. Minimálně dokážou zkrátit dobu nemoci a zmírnit příznaky. Tady je pět nejčastějších bylin, které pro léčbu chřipky používaly už naše babičky.

celý článek komentářů (0)

Postavte se negativním následkům užívání antibiotik

Patrně každý z nás je v dnešní době donucen čas od času podstoupit léčbu antibiotiky. Znáte to, několik dní se necítíte úplně dobře, tzv. "něco na vás leze". Ale tak nějak jsme si pomalu přivykli odmítat a potlačovat prvotní varovné signály organismu. Děláme to stále častěji. Stále častěji se zříkáme daru přírody, jímž je jednoduchá a prostá intuice, která nám napovídá mnohdy s velkým předstihem. Jsme pod velkým tlakem ohledně zaměstnání, povinností, péče o rodinu, zvládnutí studia, zajištění všech potřeb. Jsme zkrátka ve stresu, který primárně otevírá brány nemoci. Tak se stává, že první příznaky možná ještě zvládnutelného onemocnění ignorujeme, svou zkoušenou imunitu nijak nepodpoříme – třebaže pouze teplou koupelí, důkladným odpočinkem, zahřátou duchnou, klidem, zázvorovým čajem a zvlhčovačem vzduchu. Naopak, často vše přecházíme. Do další fáze onemocnění tak poté mohou nastoupit hráči jiného levelu, daleko nepříjemnější, kteří nás mnohdy zavedou do čekáren obvodních lékařů či dokonce do pohotovostních ambulancí. Bakterie právě útočí na naši imunitu.

celý článek komentářů (0)

Jak prospět svému zdraví a kráse?

Chcete skvěle nejenom vypadat, ale chcete se tak i cítit? Pokud ano, máme pro vás zajímavé tipy, které rozhodně pomohou. Určitě praktickou radou, která je spojen a s tím, jak se cítit dobře a jak podpořit lidské zdraví. Zde je ideální vyčistit své tělo od všeho špatného. V tom vám mohou pomoci antioxidanty. Pokud je hledáte, objednejte si Goji. Jedná se o unikátní přírodní produkt, který je dokonalou volbou, když chcete provést detoxikaci vašeho těla. Tím ale účinky na vaše zdraví nekončí. Stejně tak nezapomeňte ani na další pozitiva, kam se řadí:

celý článek komentářů (0)

Metličkové žilky odstraníte velmi lehce!

Metličkové žilky odstraníte velmi lehce!

Metličkové žilky je označení pro drobné žilky, které mají tmavě červenou až modrou barvu. Většinou nepředstavují žádnou zdravotní hrozbu. Na pozoru se musíte mít hlavně tehdy, když se objeví náhle, nebo je jich příliš moc, protože v takovém případě signalizují poruchu krevního oběhu. V drtivé většině případů znamenají kosmetický problém. Objevují se nejčastěji na nohou a v obličeji. Trápí i vás? Seznamte se s návodem, jak se jich rychle zbavit.

celý článek komentářů (0)

Česnek- nejlepší lék i prevence proti virózám

Česnek- nejlepší lék i prevence proti virózám

Někomu nevadí, někdo ho nemůže ani cítit. To nic nemění na tom, že je česnek zázračný a pomáhá proti řadě nemocem.

celý článek komentářů (1)

Zázrak jménem Hlíva Ústřičná

Zázrak jménem Hlíva Ústřičná

Hlíva ústřičná je jedlá dřevokazná houba z čeledi hlívovitých. Roste od konce léta do zimy na živých nebo odumřelých kmenech listnatých stromů, pěstuje se i uměle, v pěstírnách nebo i doma. Po žampionech  a houbách šiitake je to třetí nejčastěji uměle pěstovaná houba. Má velké zastoupení v kuchyni  i v léčitelství.

celý článek komentářů (0)

Jak pečovat o dětské zoubky?

Návštěvu dětského zubaře zbytečně neodkládejte. Pečovat o mléčné zoubky vašeho dítěte začněte ihned po jejich prořezání. Miminkům rostou první zuby okolo 6 měsíců věku a okamžitě se na nich tvoří plak. Navíc - čím dříve s dítětem přijdete, tím spíš si zvykne, že mu někdo sahá do pusy a seznámí se s ordinací.

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.