Kyselina hyaluronová: jaké jsou její formy užívání?

28.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Kyselina hyaluronová: jaké jsou její formy užívání?

Kyselina hyaluronová je látka, která je v našem těle běžně přítomná. Obsahují ji naše vlasy, klouby, naše pokožka či oční bulvy. Funguje jako prvek, který na sebe váže vodu a díky tomu všechny tyto důležité části hydratuje. Pomáhá odstraňovat odpadní látky a přispívá také k tvorbě nových buněk. Díky kyselině hyaluronové jsme hydratovanější, zdravější a plní energie, naše pokožka je krásná, zdravá a vypadá mladistvě. Špatný životní styl a další faktory mají však za následek postupné snižování přirozené produkce kyseliny hyaluronové v našem těle. Co s tím?

Jednou z možností, jak zvýšit množství kyseliny hyaluronové v našem těle a podpořit její přirozenou produkci, je konzumace potravin, které ji obsahují. Mezi ně patří kořenová zelenina, drůbeží, rybí a hovězí maso, tofu či sójové produkty. Další možností je dodávání kyseliny hyaluronové zvenčí. Na výběr máme z doplňků stravy ve formě tabletek, nebo z kosmetických produktů (krémy, gely, séra) a v neposlední řadě můžeme kyselinu hyaluronovou doplňovat pomocí injekcí. Každá z těchto forem užívání má své klady i zápory, která je tedy nejlepší?

Ještě donedávna byla za nejúčinnější metodu aplikace kyseliny hyaluronové považována injekční stříkačka. V tomto případě se kyselina ve formě gelu vstřikuje přímo do kůže. Tento zákrok však může být mírně bolestivý, hrozí také zarudnutí či otok v místě vpichu a někdy může dojít ke vzniku modřin. Pokud se těmto rizikům chcete vyhnout, vyzkoušejte stejně účinné, ne-li účinnější, hyaluronové sérum. Stačí pár kapek 2x denně na očištěnou pleť a sami brzy poznáte ten rozdíl. Pleť bude pružná, pevná, zklidněná a dlouhodobě hydratovaná.

Účinným způsobem, jak tělu kyselinu hyaluronovou nejen dodat, ale také podpořit její přirozenou produkci, je Hyalurmed čirá kyselina hyaluronová 100 ml. Kyselina hyaluronová se v této formě ihned po užití vstřebá do organismu a dále do těch částí, kde je jí potřeba.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.