Zhubněte už jednou provždy

14.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Také jste si dali do nového roku předsevzetí, že zatočíte se svojí váhou? Mějte ovšem na paměti, že jednorázové a drastické diety nefungují. Rychle ztracená kila se vám ještě rychleji vrátí zpátky. Za trvalou změnou vaší hmotnosti a vyformováním postavy stojí celková změna životního stylu.

Klíč hledejte ve stravování

Základem pro správné hubnutí jsou zdravé recepty, které vám pomohou vaši štíhlost udržet. Jsou vymyšleny tak, aby v nich byl ideální poměr všech nutričních látek. V jídelníčku na hubnutí jsou přehledně uspořádány jednotlivé recepty, nechybí zde ani gramáž surovin. Po tomto zdravém stravování se budete cítit vitálnější a svěžejší. Rozhodně vám nebude hrozit obávaný jo-jo efekt. Jídelníček se totiž sestavuje každému na míru na základě vašich naměřených hodnot.

Kde začít?

Nejlepším začátkem je použití online BMI kalkulačky, jež vám obratem ukáže, jak na tom jste. Jedná se o měření indexu tělesné hmotnosti, který vypočítává poměr mezi výškou a hmotností. Záhy se dozvíte, zda trpíte podvýživou, máte normální váhu nebo jste obézní. Postup je velice jednoduchý. Stačí zadat váš věk, pohlaví, současnou váhu a výšku. V případě ručního výpočtu vydělte hmotnost v kg vaší výškou v metrech umocněnou dvěma. Pokud se výsledná hodnota pohybuje v rozmezí 18,5-25, jedná se o normální váhu. Čím je číslo nižší, svědčí o podváze, vyšší hodnota znamená obezitu.

Hlídejte si energetický příjem potravin

K tomu slouží online kalorické tabulky, díky nimž nemusíte v obchodech zdlouhavě zkoumat každou potravinu. Tato přehledná aplikace nabízí seznam energetických hodnot běžných surovin. Získáte tak ucelený přehled o svém denním energetickém příjmu a výdeji. Je třeba myslet také na to, že hubnutí se neobejde bez pravidelných pohybových aktivit. Musíte totiž dosáhnout toho, aby váš energetický příjem byl nižší než výdej.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.