Jak si užít Vánoce a nepřibrat?

20.12.2008 | autor:

Jak si užít Vánoce a nepřibrat?

Vánoce jsou za dveřmi a vy asi jako každý rok uvažujte, jak to letos udělat, abyste nepřibrala? Vězte, že v tom nejste sama. Vánoční svátky jsou tradičně spojeny s mnohými dobrotami, setkáními s přáteli a posezeními s rodinou. Celé svátky jsou tak prodchnuty výtečnými jídly či nápoji, které nás lákají na každém kroku, počínaje pečením cukroví a silvestrovskými hody konče. A všichni také víme, jak je těžké odolat a to i přes nejsilnější předsevzetí. Jelikož ne každý od přírody oplývá silnou vůli a příbuzní nám svými pobídkami typu „když máme ty Vánoce“ nebo „jeden kousek ti neuškodí“ také moc nepomáhají, klademe si již od listopadu složitou otázku - jako si užít Vánoce a přitom nepřibrat?

Vhodným řešením „vánočního syndromu“ může být dodržování hesla všeho s mírou. Dodržujete-li zásady zdravé výživy, nezapomínejte na ně ani přes Vánoce. Na druhou stranu si během svátků nic striktně nezakazujte, naopak povolte si kousek od všeho. Důležité je nepřehnat množství a nepřejídat se. Jezte nejlépe co 2,5 až 3 hodiny v menším porcích, volte zejména přírodně upravené maso. To doplňte menším množstvím přílohy jako jsou brambory, rýže, těstoviny nebo pečivo. Nezapomínejte na velké množství zeleniny a ovoce, které dodá potřebné minerály a vitamíny, jenž pomáhají udržet organismus na vysokých obrátkách také v zimních měsících. Ryby si dopřávejte nejen na Štědrý den, obsahují totiž množství zdraví prospěšných látek.

Štědrovečerní menu můžeme minimálně odlehčit tím, že přidáme jogurt či zakysanou smetanu do bramborového salátu. Kapra zkusme smažit na minimu tuku.

Chcete-li si vánoční menu vychutnat se vším všudy, pro jednou se určitě nic nestane, klidně si jej tedy bez výčitek dopřejte. Večer můžete vylákat partnera a děti na menší procházku, abyste vyrovnala větší energetický příjem. Na sport celkově byste neměla zapomínat ani během volna. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, raději se jděte provětrat na čerstvý vzduch.

A co různé pochoutky, která na náš číhají během svátků doslova na každém rohu? Zkuste se držet zásady, že okusíte 3-4 kousky cukroví denně, ne více. Cukroví si nandejte na dezertní talířek, doplňte čerstvým či sušeným ovocem popřípadě oříšky a vychutnejte si každé sousto. Na návštěvách se kromě dobrot soustřeďte na vaši společnost. Zapojujte se do hovoru, diskutujte, budete mít méně času myslet na lákavé jídlo na stole. Vždyť vánoční svátky jsou právě o té pohodě a chvilkách strávených s rodinou.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: koolazz Neregistrovaný | 2008-12-28 17:19:18
No ná jsem najezenej až až, naštěstí se nemusím bát že přiberu :D
Hodnocení: 0
Vložil: Kujista Neregistrovaný | 2008-12-25 15:26:47
Uuuf lidi. tak Stedry den za nama. Pekne jsem nakynul no.. Pres Vanoce rozhodne neshodim ale po Novym roce zacinam se sacharidovyma vlna a par kilek pujde dolu. Uz se tesim :)
Hodnocení: 1
Vložil: Dominka Neregistrovaný | 2008-12-25 15:19:45
Tak štědrý večer za námi a začíná období vegetění a plnění se. Všude kolem jídlo, sladkosti a jiná pokušení. Holky, odolávejte!!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.