Kalorie v alkoholu

25.10.2009 | autor:

Kalorie v alkoholu

K sobotnímu obědu pivo, po večeři dvojka bílého vína. Následuje večírek, kde si dáte sem tam nějakou tu vodku popřípadě lákavě vypadající smetanový koktejl. Vše zakončíte hamburgerem ve fast foodu nebo bagetou z benzinové pumpy, nechcete přeci, aby vám ráno bylo na prázdný žaludek špatně. Že to není žádný dietní prohřešek, protože jste vlastně nic moc neměli? Tak si dobře spočítejte počet přijatých kalorií na den! Někdy je až s podivem, kolik kalorií nám přidá alkohol.


Kalorická bomba

Alkoholické nápoje, ač se tak netváří, v sobě skrývají velké množství kalorií. Dáte-li si po těžkém dni v práci v koktejl baru piňa coladu a white russian, doplníte tak třetinu doporučeného denního příjmu potravy, ani nemrknete. Totéž platí, vypijete-li v hospodě pár piv. Ne nadarmo se tomuto zlatavému moku přezdívá „tekutý chléb“. Po alkoholu navíc stoupá chuť k jídlu, tudíž těžko odoláte šťavnaté klobáse nebo smaženému sýru v restauraci s rychlým občerstvením.


Vhodný alkohol

Pokud dbáte na zdravý životní styl nebo se dokonce snažíte pár kilo shodit, měli byste se alkoholu vyhýbat obloukem. Je totiž známo, že koktejly a drinky se s dietou moc nekamarádí, o sportu nemluvě. Přesto nelze většinou striktní omezení a zákazy naprosto dodržovat. A koneckonců, něco málo alkoholu může vašemu zdraví i prospět. Sáhněte ideálně po suchém bílém víně. Velkou pochvalu si zasloužíte, když si ke steaku se zeleninou dopřejete vinný střik.


Červené je dovoleno také, napomáhá tvorbě červených krvinek. Jedna až dvě deci denně totiž velkou neplechu neudělají. Jedno malé pivo také není problém, kontrolujte však množství moku i jídla k němu konzumovaného. Vyhněte se však pokud možno destilátům, kalorickým koktejlům, vaječnému koňaku a mixovaným drinkům. Pokud pijete na plese, večírku či jiné zábavě, kde hraje hudba, neváhejte se do taneční vřavy také zapojit. Blbnutím na parketu vypotíte přijaté kalorie a skvěle se pobavíte. Každou skleničku také prokládejte sklenicí vody, zabráníte tak dehydrataci organismu.


Kalorické tabulky


Víno bílé        220-320 kJ

Víno červené        250-350 kJ

Šampaňské         300-440 kJ

Pivo             130-200 kJ

Vodka            800-1000 kJ

Rum            800-1000 kJ

Becherovka        800-1000 kJ

Fernet            800-1000 kJ

Vaječný koňak    1400 kJ

Baileys        cca 2000 kJAutor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.