Nutriční poradce

6.5.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Nutriční poradce

Nutriční poradcenebo také výživový poradce je člověk, který vám může poradit v oblasti správné životosprávy. Pomůže vám vytvořit jídelníček, který vám bude šitý přímo na míru a poskytne vám rady a informace o správných stravovacích návycích. Pomýšlíte-li na zredukování své tělesné hmotnosti zdravou cestou nebo dokonce na celkovou změnu vašeho životního stylu, pak je vhodné obrátit se právě na výživového poradce. 

Jak poznat dobrého výživového poradce

Základem úspěchu na vaší cestě za zdravějším životním stylem je opravdu kvalitní nutriční poradce, který vám bude schopen poskytnout užitečné, efektivní a hlavně správné rady. Najít dobrého výživového poradce nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Lidí, kteří v oblasti výživy a životosprávy nabízejí své služby, je opravdu mnoho, ale míra jejich odbornosti se velice různí.  Za výživového poradce se někdy bez mrknutí oka prohlašuje i pouhý prodejce výživových doplňků…Než požádáte nutričního poradce o rady, nejprve zjistěte, jakého vzdělání ve svém oboru dosáhl a jaké výživové kurzy absolvoval.

Varováním vám může být například minimum času, který vám poradce věnuje. Sestavení správného a pro vás ideálního jídelníčku a stravovacího režimu je záležitostí, která vyžaduje čas. Výživový poradce by měl nejprve zjistit, jaké jsou vaše výchozí pozice. Měl by se ptát na vaše dosavadní stravovací návyky a na váš životní styl. Zcela určitě by vás měl podrobit pečlivému vyšetření, na základě kterého bude moci posoudit váš zdravotní stav a vaše následné potřeby v oblasti stravování. Nutriční poradce musí nejprve zjistit informace o vašem metabolismu, příjmu a výdeji energie a o vašich stravovacích návycích. Díky tomu může vytvořit jídelníček, který nebude univerzální, a tudíž v podstatě bezcenný, ale sestavený tak, aby efektivně pomohl přímo vám. Pokud se tedy nutriční poradce místo na vyšetření nejprve zaměří na to, aby vám prodal co nejvíce výživových doplňků, raději zkuste štěstí jinde.

Výsledky spolupráce s výživovým poradcem

Díky spolupráci s dobrým nutričním poradcem můžete radikálně, ale přitom zdravě zredukovat svou tělesnou váhu. Budete-li se poctivě držet instrukcí, které vám výživový odborník poskytne, bude tento výsledek s velmi vysokou pravděpodobností trvalého rázu a vyhnete se tak frustrujícímu jojo efektu, který se často dostaví po ,,domácím“ zbrklém a nesystematickém hubnutí. Kromě toho, že zhubnete, budete zdravější a budete se tak i cítit. Dosáhnete normálního krevního tlaku, dobré fyzické kondice, nízké únavnosti apod. Navíc dobrý fyzický stav jde ruku v ruce se stavem psychickým, a proto se budete zcela jistě cítit optimističtější a energičtějšíAutor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.