Silvestr ve zdraví

20.12.2008 | autor:

Silvestr ve zdraví

Období Vánoc na nás klade všelijaké nároky. V práci máme shon, do toho nakupujeme dárky, uklízíme, pečeme cukroví a organizujeme setkání a oslavy s příbuznými nebo přáteli. S Vánoci by měl přijít zasloužený odpočinek. A právě s vánoční pohodou máme spojeno nejen dobré jídlo, ale i pití. Vánoční klasikou jsou punče, likéry, svařené víno i sklenka něčeho tvrdšího. Svátky jsou těmito alkoholickými dobrotami přímo nabité, přesto hlavní nápor přichází až o několik dní později – na Silvestra.

Rok od roku si slibujeme, že další Silvestr již bude střídmější, co do množství snědeného jídla a vypitého alkoholu. A téměř každoročně se tradice opakuje. Silvestr je sice jen jednou za rok, to ale neznamená, že musíte následky propařené noci odstraňovat ještě týden poté. Chcete-li letos konečně přivítat Nový rok bez kruhů po očima a neustupující kocoviny, můžete se nechat inspirovat následujícími řádky.

Zaprvé naplňte silvestrovské stoly různými pochutinami k zobání – jednohubkami, oříšky, sušeným ovocem, chipsy, cukrovím, sladkými a slanými záviny. Vyzkoušet můžete zeleninové či těstovinové saláty s různými druhy sýrů, kuřecím masem, olivami atd. – fantazii se meze nekladou. K tomu přidejte šunkové nebo sýrové talíře a několik kousků pečiva. Mějte na paměti, že při alkoholovém hodování přijde jídlo vhod, nemá se za žádnou cenu pít s prázdným žaludkem. Nehledě na to, že hostům uděláte silvestrovským menu obrovskou radost.

Další zásadou „zdravého“ hodování je nemíchat různé druhy alkoholu. To se však mnohem jednodušeji řekne, než udělá. Pokuste se tedy aspoň o to, aby na jednu skleničku jakéhokoli alkoholu připadla jedna sklenice nealka, nejlépe vody či minerálky, popřípadě džusu, limonády nebo čaje.

Pro rozproudění zábavy na silvestrovské párty nemusíte používat jen alkohol. Vyzkoušejte různé společenské hry. Pokud nemáte v zásobě vlastní ozkoušené nápady, nechte se inspirovat v nejedné knižní publikaci na toto téma. Akčnější povahy mohou vytáhnout hru twister nebo se jít koulovat, je-li venku sněhová pokrývka.

Před spaním vypijte ještě jednu sklenici vody a snažte se neponocovat do ranních hodin. Přijde- li na vás přesto nepřátelská kocovina, vsaďte na osvědčené tipy jako džus, míchaná vajíčka s chlebem nebo bylinkové čaje a jděte raději na kutě o něco dříve.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.