Situace, kdy je pojištění odpovědnosti k nezaplacení

26.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Situace, kdy je pojištění odpovědnosti k nezaplacení

Každodenní život je plný nástrah, před kterými se můžeme chránit pomocí širokého spektra pojistek. Pojišťovny nabízí řešení pro každou situaci a naprostá většina produktů se vztahuje na naše vlastní zdraví nebo majetek. Vyplácí finanční náhradu v případě onemocnění, úrazu, krádeže anebo ve chvíli, kdy musíme stornovat zájezd. Ale co když způsobíme škodu někomu jinému? I na takovou situaci jedno z pojištění pamatuje. Najdete ho pod názvem pojištění odpovědnosti a bude se vám hodit.

Pro koho je pojištění odpovědnosti za škodu určeno?

Bez nadsázky pro každého. I pro lidi, kteří se chovají velmi zodpovědně a dávají si pozor na každém kroku. Situací, kdy může někomu dalšímu vzniknout újma na majetku či zdraví, je celá řada. Zdaleka k nejvíce dochází na silnicích, a právě proto je ze zákona povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Nechme však automobily stranou. Opravdu vás nenapadá žádný příklad, kdy můžete pojištění odpovědnosti za škodu potřebovat i vy?

Rodiče ocení pojištění odpovědnosti v obchodě s dražším zbožím. Například když rozdováděné dítě shodí na zem televizor v hodnotě desítek tisíc korun.

Další poměrně běžnou situací je vytopený byt. Ne ten váš, ale sousedův.

A co teprve nános zledovatělého sněhu, který se sesune ze střechy vašeho domu přímo na ulici a způsobí škodu na zaparkovaných automobilech nebo (v horším případě) někoho zraní?

Tzv. pojistka na blbost se obvykle vztahuje i a škodu způsobenou domácími mazlíčky. Je-li váš pes notorický útěkář, jistě chápete, kam tím míříme.

V neposlední řadě vám pojistka přijde vhod při provozování sportovních aktivit. Pojišťovna za vás zaplatí zranění, které někomu způsobíte na lyžařském svahu nebo při jízdě na kole.

Praktických příkladů najdete daleko více, a to nejen v občanském životě. Na stejném principu funguje pojištění odpovědnosti zaměstnance – chrání vás před škodami, které způsobíte zaměstnavateli. Obě varianty pojištění najdete v nabídce ERGO pojišťovny.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.