Dřevěné pelety jsou ekologické i cenově přijatelné palivo

24.7.2020 | autor: Redakce PŽ

V posledních několika letech ceny zemního plynu a elektřiny neustále rostou, a tím pádem se prodražuje i topná sezóna. Pokud si však chcete dopřát příjemné teplo během zimních měsíců, ale přitom hledáte cestu, jak co nejvíce ušetřit, investujte do automatického kotle na pelety. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se pro takové řešení rozhoduje stále více majitelů rodinných domů.

Dřevěné peletky potěší i ekologicky smýšlející jedince, neboť se jedná o stoprocentně ekologické palivo, a tím pádem je šetrné k životnímu prostředí. Stejně tak jsou obnovitelným zdrojem dřevěné brikety.

Peletky a jejich přednosti

Vysoká výhřevnost, čistota, ekologičnost, finanční úspory a komfort. Přesně tak by se dalo charakterizovat vytápění peletami. Získávají se z dřevěného odpadu. Jedná se o malé válečky, které se dávají do zásobníku automatického kotle, a potom se už o nic nemusíte starat. Po peletách zůstane jen minimum popela, navíc můžete ušetřit několik tisíc korun ročně. Obecně platí, že čím je větší vytápěná plocha, tím více se pelety vyplatí.

Jak se pelety získávají?

V podstatě se jedná o odpadní materiál vznikající při dřevovýrobě, zpravidla to jsou smrkové třísky, piliny, odřezky a úlomky. Vysokým tlakem se odpad spojí dohromady a stlačí se do malých válečků, s nimiž potom vytápíte svou nemovitost. Vlhkost je minimální, výhřevnost vysoká, produkce popela nízká. Právě z daných důvodů spousta lidí pelety opěvuje.

Jestliže si chcete objednat dřevěné pelety, nabízí se vám různé varianty. Záleží na tom, z jakého druhu dřevin je požadujete – smrkové, modřín, respektive mix listnatých dřevin. Stejně tak si můžete vybrat z několika kvalit. Cena za 825 kilogramů začíná na 5 230 korunách, a to konkrétně v e-shopu drevenepelety.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.