Každý den bez potřebného léku zhoršuje Anežčino zdraví – pomozme jí.
Anežka je 31letá matka trpící roztroušenou sklerózou. Před narozením syna Vašíka v únoru 2019 se těšila dobrému zdraví. Avšak krátce po porodu se její stav začal rychle zhoršovat. Lékaři doporučovali zahájit léčbu přípravkem Lemtrada ještě před těhotenstvím, ale pojišťovna odmítla lék hradit. Tento boj trvá již dva roky.více
Každý den bez potřebného léku zhoršuje Anežčino zdraví – pomozme jí.
Anežka je 31letá matka trpící roztroušenou sklerózou. Před narozením syna Vašíka v únoru 2019 se těšila dobrému zdraví. Avšak krátce po porodu se její stav začal rychle zhoršovat. Lékaři doporučovali zahájit léčbu přípravkem Lemtrada ještě před těhotenstvím, ale pojišťovna odmítla lék hradit. Tento boj trvá již dva roky.
Chcete zdravou domácnost? Pořiďte si čističku vzduchu
Značná část zdravotních potíží u lidí vzniká v důsledku dýchání nezdravého vzduchu v domácnosti, případně kvůli nevyhovující teplotě uvnitř místností. Jde hlavně o komplikace v oblasti dýchacích cest. Co udělat pro to, abyste měli možnost se nadýchnout čerstvého a hlavně zdravého vzduchu u vás doma? Jednoznačně pomáhá kvalitní čistička vzduchu.
Důležitou zásadou pro každou domácnost je bezesporu pravidelné a intenzivní větrání skrz okna. Jenže zejména v zimních měsících jde o poměrně nepříjemnou záležitost, protože dovnitř vniká velké množství příliš studeného vzduchu. Čistička vzduchu zajistí, že i méně větraná místnost nabídne dobré podmínky.
Víte, kdy zakročit proti horečce u dětí a co pomáhá?
U dětí se může zvýšená teplota objevovat poměrně často. Dokonce ani nemusí být znakem onemocnění. U kojenců a batolat třeba poměrně často doprovází prořezávání zoubků. Často se objevuje po očkování. Rozhodně není nutné panikařit, protože zvýšená teplota je i u nemoci spíše dobrým znamením, že se naše tělo viry a bakterie v těle snaží porazit. Rozhodně bychom tedy zvýšenou teplotu měli srážet až ve chvíli, kdy je z ní horečka. S dlouhodobě zvýšenou teplotou je zapotřebí zajít k lékaři.
Imunita v akci
Zimní měsíce jsou z hlediska lidského zdraví a imunity ty nejrizikovější. Po podzimních plískanicích přichází studená zima, mráz, velké výkyvy teplot při přechodu zvenčí dovnitř a naopak. Náš jídelníček není oproti letním měsícům dostatečně bohatý na zeleninu a ovoce. V mrazivém počasí se nám nechce za sportem ven, dokonce ani do tělocvičny. Dny jsou kratší a brzy se stmívá, často propadáme depresím a stresu. Všechny tyto faktory znatelně oslabují naši imunitu a zvyšují možnost onemocnění chřipkou či jinými virovými onemocněními. Jak svoje tělo před viry účinně chránit?
Alergie na sluníčko
Myslete včas na prevenci rakoviny kůže
Rakovina kůže se objevuje stále častěji. Vliv na to má tenčí ozonová vrstva, která propustí větší množství škodlivého UV záření. Naše pokožka se s tím nedokáže vypořádat a celé to vede ke vzniku melanomu. I když se někomu toto onemocnění může zdát jako zanedbatelný problém, opak je pravdou. Je dobré nepodceňovat prevenci. Ta spočívá nejen v dostatečné ochraně pro pokožku, ale i v pravidelných vyšetřeních.
Letní dovolená bez lupénky
Léto je tady a s ním i sezóna sukní a krátkých rukávů. Pro mnoho z nás chvíle, které se po dlouhých chladných měsících nemůžeme dočkat. Neplatí to ale pro pacienty s lupénkou, kteří svou kůži skrývají dlouhými rukávy. S přípravky Dr. Michaels však pacientům svítá naděje. Přírodní preparáty, které byly testovány v předních českých nemocnicích, dosahují až 82 % účinnosti a neobsahují steroidy. Pacienti s lupénkou si mohou léto a dovolenou užít naplno.
Jak zvládnout inkontinenci
Inkontinence je velice nepříjemný zdravotní problém, který může v životě potkat i vás. Pravda je, že se častěji objevuje u žen (podle statistik až u 50%) a zpravidla po padesátém roce či v průběhu menopauzy. Inkontinence je současně společenským problémem, který vás může úplně vyřadit z běžného rytmu života. Není tedy možné ji podceňovat a už vůbec ne ignorovat. Máte z inkontinence strach? Trpíte jí a potřebujete pomoci? Poradíme vám, jak problém vyřešit!