Alergie na sluníčko

Alergie na sluníčko

Naskakuje vám v létě, po opalování nebo dlouhém pobytu na slunci vyrážka na určitých částech těla? Trápíte se s malými puchýřky na rukou či nohou? Možná právě vy patříte mezi osoby s citlivou kůží, které potrápila takzvaná sluneční alergie. O co jde a jak se jí bránit?

více

Úvaha o rakovině

Úvaha o rakoviněMinulý měsíc jsem měl příležitost dvakrát sledovat známou osobnost vyjadřovat veřejně své názory na jednu z černých můr, které dnes straší ve vědomí či podvědomí mnohých z nás. To slovo zní zlověstně: rakovina.
celý článek komentářů (1)

Jak na menstruační bolesti

Jak na menstruační bolestiCo svět světem stojí, je menstruace a menstruační cyklus pro ženu naprostou samozřejmostí. Co by ovšem samozřejmostí rozhodně být nemělo, jsou menstruační bolesti, které menstruaci často doprovázejí a velice tak ženám tyto dny znepříjemňují. Bolestivá menstruace je totiž něco, co ženu doslova paralyzuje. Co dělat, aby vaše dny nebyly něčím, co vás na týden téměř „vyřadí z provozu", a aby vás následné očekávání tohoto pravidelného koloběhu nestresovalo celý další měsíc?
celý článek komentářů (61)

Cukrovka neboli diabetes mellitus

Cukrovka neboli diabetes mellitus
Cukrovka představuje velmi vážné onemocnění, při němž je doporučována přísná dieta a další omezení. Co to vlastně diabetes mellitus je a jak s cukrovkou v rámci možností bojovat, se dočtete na následujících řádcích.
celý článek komentářů (0)

Migréna - jak ji poznat a léčit

Migréna - jak ji poznat a léčitS bolením hlavy se setkala již velká část populace. S migrénou oproti tomu tolik lidí zkušenost nemá. Ti, co ji nezažili, obvykle nevěří a berou bolest hlavy pouze jako výmluvu. Ale migréna je nemoc s poměrně nepříjemným průběhem. Její původ i léčba se stále zkoumají. Migréna postihuje zhruba dvacet procent žen a pouhých šest procent mužů.
celý článek komentářů (0)

Homeopatika

HomeopatikaKromě klasické medicíny se v našich zeměpisných šířkách čím dál více zabydlují také alternativní přístupy k léčbě lidského těla. Homeopatika přitom představují vůbec nejrozšířenější položku alternativní medicíny. Minimálně jedna homeopatická poradna sídlí v každém větším městě, homeopatické léky jsou běžně k dostání. Jaké výhody nabízí homeopatie?
celý článek komentářů (0)

Jak na chřipku?

Jak na chřipku?Chřipková epidemie, která v posledních měsících klátí Evropu, dorazila koncem listopadu také do České republiky. Školy a gymnázia mají chřipkové prázdniny, imunita je diskutovaným tématem číslo jedna. Nebývale silná chřipková epidemie je navíc podtržena strachem z takzvané prasečí chřipky. Stejně jako stovky dalších českých rodin marně bádáte po informacích, jak sebe a své děti chránit před virovými onemocněními. Jak na chřipku?
celý článek komentářů (3)

Jak na podzimní depresi

Jak na podzimní depresiSe špatným počasím na nás často padá také špatná nálada. Citliví lidé však mohou s pošmourným podzimem pocítit i stav mnohem nepříjemnější - podzimní depresi. Jak zdolat podzimní depresi hravě a bez prášků?
celý článek komentářů (1)

Jak na zánět močového měchýře

Jak na zánět močového měchýřeZánět močového měchýře - tak se nazývá časté, ovšem ne příliš příjemné onemocnění, které sužuje zejména v podzimních a zimních měsících nejednoho z nás. Příznaky přicházející nemoci poznáte vcelku rychle, léčba však může být zdlouhavá. Co je dobré o zánětu močových cest neboli cystitidě vědět?
celý článek komentářů (9)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.