Alergie na sluníčko

Alergie na sluníčko

Naskakuje vám v létě, po opalování nebo dlouhém pobytu na slunci vyrážka na určitých částech těla? Trápíte se s malými puchýřky na rukou či nohou? Možná právě vy patříte mezi osoby s citlivou kůží, které potrápila takzvaná sluneční alergie. O co jde a jak se jí bránit?

více

Poruchy spánku - nespavost

Poruchy spánku - nespavostKvalitní spánek patří mezi nejčastěji podceňovanou životní potřebu každého z nás. Krátkodobou nespavost si zažila většina populace, existují ale i případy, kdy už se problémy při spaní stávají nemocí. Takzvané poruchy spánku nejenže nepříjemně ovlivňují náš každodenní život, ale mohou být i smrtelně nebezpečné.
celý článek komentářů (9)

Jak na nízký tlak

Jak na nízký tlakKdyž někdo tvrdí, že má hvězdičky před očima, jedná se nejspíš o projev nízkého tlaku. Není to nemoc, je to spíš jen takový stav, který ve většině případů není sám o sobě životu nebezpečný. Na rozdíl od vysokého tlaku na něj neexistují žádné léky. Přesto se s ním často setkává spousta lidí, aniž by věděla, co ho vlastně způsobuje.
celý článek komentářů (0)

Úžeh versus úpal

Úžeh versus úpal
Letní měsíce jsou plné nástrah, zejména co se týče zdraví. Ostré letní sluneční záření může napáchat mnoho škod, alergií a spáleninami počínaje, úžehem či dokonce úpalem konče. Aby sluníčko bylo váš kamarád a ne nepřítel, je třeba dodržovat několik základních rad. A co dělat, když vás nepříjemnosti přece jen potkají?
celý článek komentářů (0)

Diabetes mellitus

Diabetes mellitusDiabetes mellitus, česky cukrovka, je zákeřná nemoc, která postihuje nejčastěji lidi dospělého věku. Vzniká na základě genetických predispozic v kombinaci se špatnou životosprávou. Nadbytek tuků a jednoduchých cukrů, přejídání i nedostatek pohybu má vinu na tom, že cukrovka pronásleduje stále víc lidí. Tyto tak zvané kardiovaskulární onemocnění mají ročně na svědomí nejvíce životů v České republice. Co tedy přesně cukrovka je, jak vzniká a co dělat proto, aby se člověku vyhla?
celý článek komentářů (0)

Obezita – nepřítel českého národa?

Obezita – nepřítel českého národa?
Podle průzkumů v Evropě i ve světě bychom se měli nad sebou zastydět! Češi totiž okupují jedny z předních příček co se týče obezity v Evropě. I když to možná na ulicích nejde na první pohled zdát, čísla nelžou. Obezita však není jen o psychických problémech a nízkém sebevědomí, ale může představovat vysoké zdravotní riziko.
celý článek komentářů (1)

Zdravé klouby - prevence je základ

Zdravé klouby - prevence je základ
Kdo problémy s klouby či bolesti nikdy nezažil, asi si pořádně neuvědomí, jak jsou klouby důlěžité pro správné fungování našeho těla a koneckonců pro náš každodenní život. Stačí pár týdnů kloubní indispozice a dojde nám, jak moc jsou zdravé klouby důležité. Proto zkuste nepodceňovat prevenci – o své klouby se starejte a nepřetěžujte je. Poškození kloubů je totiž nevratné a pak už může být pozdě. Čím se řídit?
celý článek komentářů (1)

Jak se zbavit lupů

Jak se zbavit lupů
Suchá pokožka vlasů, hříva bez života a „zasněžená ramena“ – častá a nechtěná realita, se kterou se setkává velké procento z nás. A určitě budete souhlasit, že se nejdená o nic příjemného a esteticky vhodného. Naopak. Lupy jsou jedním z nejčastějších problémů souvisejících s vlasy a bojuje s nimi vysoké procento naší populace. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto nehezkého „bílého království“ ve vašich vlasech a jak proti němu bojovat?
celý článek komentářů (0)

Obávaná paradentóza

Obávaná paradentóza
Paradentóza je vedle zubního kazu nejčastější nemocí chrupu. Jedná se o poškození vazivového a kostního závěsného aparátu zubů. Ač se to možná zdá neuvěřitelné, strašák jménem paradentóza postihuje osmdesát až devadesát procent populace ve věku nad třicet let. Další znepokojivou zprávou je, že vysoké procento zánětu dásní se vyskytuje dokonce u dětí školou povinných. Pojďme se nyní společně podívat, co paradentózu způsobuje, co dělat, když vás toto onemocnění postihne nebo jak se poškození zubů preventivně vyhnout.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.