Chcete opravdu čištěné koberce? Vyzkoušejte mokrou metodu čištění

12.9.2014 | autor: Redakce PŽ

Chcete opravdu čištěné koberce? Vyzkoušejte mokrou metodu čištění

Jistě se Vám už někdy v minulosti stalo, že jste si ušpinili koberec nebo čalouněný nábytek od jídla, kávy, čaje či vína. Pokud nejsou tyto skvrny odstraněny okamžitě a nechají se zaschnout, dochází k jejich spojení s vlasem dané potahoviny a jejich odstraňování se stává mnohem složitější. Klasické domácí metody ve formě jaru nebo přípravku Vanish a houbičky často nepomáhají a nabízí se volba nakoupit nějaký kvalitnější odstraňovač skvrn z drogerie. Pokud se proto toto řešení rozhodnete i Vy, dejte pozor na odstraňovače skvrn s bělidly, která mohou na koberci či čalounění nechat nevratné poškození.  Pokud se skvrny budete navíc snažit odstranit svépomocí bez kvalitního odstátí nečistot, dojde možná k tomu, že skvrna bude na povrchu vyčištěna, ale v hloubce vlákna stále zůstane.  V takovém místě se skvrny budou tvořit mnohem rychleji automaticky, protože na vyčištěné, ale neodsáté místo se bude rychle lepit prach a nečistoty.

Ideální metodou je mokré čištění koberců za použití speciálního vysavače na mokré čištění (odborně nazývaný extraktor) s pomocí kvalitní chemie, ideálně značky Karcher. Jak mokré čištěn probíhá, nám popsali odborníci z firmy čištění koberců Praha, která se na mokré čištění specializuje. Úvodem je nutné podotknout, že extraktory na mokré čištění je možno rovněž zapůjčit, půjčovné je obvykle cca 300-500,-Kč na den dle použité chemie atd. V půjčovnách najdete základní typy extraktorů a chemie, která vystačí na základní skvrny. Na hluboké skvrny a skvrny odolné je vhodné využít speciální chemii, kterou standardně nezapůjčíte, a nakupování celých balení se Vám nevyplatí. V těchto případech je cenově i časově nejvhodnější metodou využití profesionální firmy, která Vám koberce či čalounění přijede odborně vyčistit.

Nyní k průběhu samotného mokrého čištění. Dle konzultace s firmou Čištění koberců Praha je základní charakteristikou strojů na mokré čištění koberců a sedaček jejich vybavení nejen turbínou ale rovněž čerpadlem, které se stará o nastřikování vody do čištěného povrchu. Tato voda je ještě před nastřikování smíchána s čisticím prostředkem v přípravné nádrži a hned po nastříknutí do čištěné plochy je tato směs odsáta společně s nečistotami do sběrné nádrže.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.