Jak si vybrat správný sedací pytel

17.8.2011 | autor: Redakce PŽ

Jak si vybrat správný sedací pytelZměny interiéru si čas od času každý rád dopřává. Oživení prostoru i získání většího pohodlí bere každý jako prioritu a mezi žádaným sortimentem posledního období naleznete i sedací vaky různých velikostí a designů. V prvé řadě se tedy před vlastním výběrem sedacích pytlů rozlédněte po vašem bytě a změřte si prostor, který bude na nový kus vyhrazen.

Dalším důležitým faktem je použití - využijete sedací vaky jenom jako podložku pod nohy, ke krátkému posezení návštěv, k pohodlnému sezení s opěradlem nebo rovněž jako nouzovou postel? První dva způsoby pokryjí malé druhy pytlů, pro hojnější používání a skvělý odpočinek si pořiďte větší rozměry, nejlépe s minimální délkou 140 cm alespoň jedné strany. Větší délka vám umožní potřebný opěr hlavy při sezení. Jestliže zvolíte obě delší strany, máte rázem sezení pro dvě osoby nebo lůžko na ležení. Není výjimkou si stvořit z různě velikých sedacích vaků celou sedací soupravu.

Nemusíte se obávat o úzký výběr, k dostání je plno barevných variací a nechybí ani zajímavé vzory jako barevné proužky, černo-bílé vzory, britská vlajka, pestré květy, zvířata, puntíky, čtverečky a samozřejmě jednobarevné druhy s bohatou nabídkou. Najdete i spousty vhodných variant pro děti, popřípadě potěšte své domácí mazlíčky. Do dětských pokojů skvěle padnou malé sedací vaky, ale i velké, na kterých si děti mohou hrát. Nejvyhledávanějšími jsou klasické tvary polštářů s univerzálním použitím. Vyzkoušet můžete i hrušky, trojúhelníky, ovály, taburety.

Nakupujte pouze certifikované výrobky, nemuseli byste za levnou cenu pořídit kvalitní zboží. Všímejte si údajů od výrobce - jaká je náplň vaků a rovněž prozkoumejte, který povrchový materiál vyhoví vašim požadavkům (nylon, polyester, bavlna, koženka, kůže, latex aj.). Doporučujeme hlavně nylonové a polyesterové povrchy, jelikož vynikají odolností a snadno se čistí.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.