Jak vybrat správný obraz? Poradíme vám

2.5.2017 | autor: Redakce PŽ

Jak vybrat správný obraz? Poradíme vám

Nechcete, abyste ve svém bytě měli jenom holé stěny? V takovém případě je dobré popřemýšlet nad zajímavým obrazem. Pokud si nejste jisti, jak vybrat ten pravý, máme pro vás několik tipů, se kterými to zvládnete. Prvním kritériem dnes může být i cena. Té se nemusíte obávat, jelikož pořídit levné obrazy na stěnu není dnes nic nemožného. Právě naopak. Ceny jdou díky vysoké konkurenci a různým technikám stále dolů, díky čemuž lze tento doplněk vybrat i za pár korun. Ideální je, pokud nebudete kupovat přímo v galeriích nebo od autorů, ale naopak se podíváte na internet. Zde budete mít jistotu kombinace bohatého výběru a nízkých cen.

Jaký zvolit motiv?

I ten je velmi důležitý. Možností je na několik desítek a primárně je dobré vybírat podle toho, jaký styl máte rádi. Zde můžete volit jak mezi klasickou malbou od malíře, tak i mezi fotografií od fotografa. Roli také hraje to, kam chcete obraz umístit. Je jasné, že jiné budou naše tipy na kvalitní obrazy do obýváku a jiné budou naše tipy spojené s jinými místnostmi. Pokud vás zajímají nejoblíbenější varianty, pojďme se na ně společně podívat.

  • Obývací pokoj – abstraktní motiv

  • Kuchyně – motivy jídla

  • Pracovna – motivy přírody

Důležitá je i velikost

I tu musíte zohlednit ve chvíli, kdy ten pravý obraz vybíráte. Primárně je dobré mít jasno v tom, jak velká a jak prázdná je stěna, kam by měl patřit. Položte si otázku, jaký obraz do obýváku nebo kamkoliv jinam bude vzhledem k velikosti stěny ten pravý. Když máte k dispozici opravdu velký prostor, může být dobrou volbou zvolit třeba i několikadílné obrazy, které pohodlně zaberou i více než metr na délku. Když máte prostor naopak malý, je třeba to zohlednit. V takovém případě jsou lepší dva nebo tři menší obrázky, které zaujmou, a zároveň se nemusíte obávat toho, že by působili až příliš přeplácaně a nevkusně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.