Konferenční stolek: Víme, podle čeho vybrat ten správný

10.2.2018 | autor: Redakce PŽ

Zařizujete si aktuálně interiér obývacího pokoje? Pokud ano, samozřejmě budete prvně dbát na výmalbu této místnosti a moderní sedací soupravu či obývací stěnu. Často se ale zapomíná na poněkud menší, nicméně stejně důležité kusy nábytku. Typickým příkladem budiž konferenční stolek. Jeho absence v obývacím pokoji je citelná. I proto je vhodné soustředit se na jeho nákup velmi podrobně. Co všechno se tedy vyplatí brát v potaz?

Jaké rozměry volit?

Moderní konferenční stolky se prodávají ve spoustě různých variací. Hlavním kritériem pro výběr je výška. Jaká je optimální? Sedněte si na vaši sedací soupravu a změřte si, v jaké výšce máte kolena. Podle toho následně volte i výšku konferenčního stolku. Rozhodně by neměla být nižší! Jinak se budete neustále ohýbat vždy, když se rozhodnete podat si ovladač od televize anebo konzumovat nějaké ty pochutiny. Délka a šířka se odvíjí od toho, jak máte prostorný obývací pokoj. Často bohatě stačí menší modely.

Dřevo vs. ostatní materiály

Na materiálu záleží v každém případě. Nejčastěji se lze setkat s tím, že jsou odkládací stolky vyrobeny z masivního dřeva. To je čistě přírodní, bytelné, a navíc voní. Vybrat si není problém z velkého množství různých odstínů. Jestliže máte raději světlé, pak vsaďte na měkké dřeviny typu borovice či smrku. Mnohem lépe ale vypadají dekory buku, dubu a cizokrajných dřevin. Z ostatních materiálů se nejčastěji prosazuje tvrzené sklo v tmavé i průhledné variantě. Kov většinou slouží jako doplněk.

Vyberte si jednoduše a rychle

Ať už potřebujete konferenční stolky z masivu anebo jakékoli jiné, nemusíte je jít vybírat přímo do některé z kamenných prodejen. Bohatě stačí podívat se na internetu. Naším tipem je porovnávač nábytku InHaus.cz. Právě tady si lze pohodlně srovnat spousty modelů a nakonec najít ten správný.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.