Nástěnná svítidla se stanou ozdobou interiéru

25.9.2015 | autor: Redakce PŽ

Nástěnná svítidla se stanou ozdobou interiéru

Interiér rodinného domu a bytu napovídá, jaký styl majitel obydlí preferuje. Někdo si potrpí na nadčasovosti a minimalismu, někdo zase na rustikálnosti a klasice. V obou případech byste neměli opomínat vedle odpovídajícího nábytku na vhodné doplňky, mezi nimiž se nachází i svítidla. Osvětlení interiéru je mimořádně důležitým elementem nejen z praktického hlediska.

Sebedokonalejší interiér bez náležitého osvětlení není úplný. Nevhodně zvolená stropní svítidla do obýváku či nástěnná svítidla do chodby mohou jednotlivým místnostem spíše uškodit. Pakliže toužíte po harmonickém celku, měli byste spojit estetickou a funkční stránku osvětlení.

Stropní svítidla

Dominujícím prvkem obývacího pokoje je centrální lustr, jehož velikost by měla odpovídat rozměrům místnosti. Tvar a vzhled lustru by měl navíc korespondovat se stylem zařízení a ostatních doplňků. Pakliže chcete mít ještě navíc stojací lampy v obýváku jako doplňující svícení, měli byste brát opět ohled na odpovídající design.

Nástěnná svítidla

V obytných interiérech se velké oblíbenosti těší nástěnná svítidla, který mají skutečně široké uplatnění. Velice často se instalují nástěnná svítidla do ložnice, neboť vytvoří romantickou atmosféru a kouzelné stíny. Ideální je, když je v místnosti více totožných nástěnných svítidel. Tento druh osvětlení má charakter doplňkového, dekorativního a také orientačního světla.

Zařizujete-li nový byt či se pouštíte do přeměny stávajícího, neměli byste zapomínat na výměnu svítidel. Lustry, které jste používali doposud, již nejsou v kurzu. Moderní interiér si zaslouží nová svítidla. Nechejte se inspirovat nabídkou lustrů, nástěnných svítidel, stolních lampiček a stojanových lamp v internetovém obchodě UNI SVÍTIDLA. Produktové portfolio zahrnuje designérské skvosty, které propojuje letitou tradici s moderní výrobní technologií.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.