Nová okna: hliníková, nebo plastová?

27.1.2019 | autor: Redakce PŽ

V rámci stavby nebo rekonstrukce představují okna pouze dílčí část. Přesto je nutné věnovat jejich výběru náležitou pozornost. V první řadě je nutné rozhodnout se pro konkrétní typ. Trhu s okny v současné době vévodí dva druhy oken, a to plastová a hliníková. Podívejte se na jejich stručné a výstižné srovnání!

Hliník versus plast

Výběr typu oken pro konkrétní konstrukci se může jevit jako značně komplikovaný proces, ale není tomu tak. Stačí si ujasnit požadavky a základní parametry. Možná se domníváte, že plastová okna lze použít téměř všude. Jistě, jedná se o zdaleka nejrozšířenější typ. Nutno však poznamenat, že oblíbená plastová okna nejsou vhodná k instalaci v rámci velkých budov, kde by vlivem nadměrné zátěže došlo k jejich deformaci. Větší variabilitu hliníková okna nabízí i v rámci rozměrů, neboť je lze vyrobit i v nestandardních velikostech, ovšem při zachování malé konstrukční šířky a hloubky. To není problém odolných hliníkových oken, která si co do tepelně izolačních vlastností nijak nezadají s okny plastovými. Jejich výhodou je elegantní design, díky němuž skvěle korespondují s moderními architektonickými projekty.

Abychom však nehovořili pouze o výhodách. Nevýhodou hliníkových oken je vyšší cena a problémem může být také délková roztažnost, ke které dochází při náhlých teplotních výkyvech.

Kvalitní hliníková okna a profesionální služby

Kde pořídit kvalitní hliníková okna? O spolehlivosti a profesionalitě vybraného dodavatele si uděláte nejlepší obrázek díky referencím. Samozřejmostí by měly být další služby, zejména odborná instalace. Hliníková okna Vsetín - prodej, instalaci i následný servis zajišťuje společnost Triogas, o níž se můžete dozvědět více na http://www.triogas.cz/plastova-okna. Součástí nabídky jsou také kované ploty, stínicí technika atd.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.