Plastová okna se vyplatí

27.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Plastová okna se vyplatí

Ačkoliv plastová okna zažila boom před několika lety, ještě stále si drží pozici jedné z nejoblíbenějších variant okenních řešení. Jejich poptávku zvyšují pozitiva, která z nich dělají spolehlivé a odolné výrobky zaručující svému majiteli mnohaleté pohodlné užívání.

Okna vyžadují pozornost

Přesto, že plastová okna vyžadují minimální nároky na údržbu, i tak o ně musíte pečovat, abyste co nejdéle zachovali jejich původní vlastnosti. Zvláštní pozornost vyžadují gumová těsnění, kování oken, odtokové kanálky, okenní rámy a skla.

Údržba plastových oken

Poctivá údržba plastových oken není složitá, jen je potřeba vědět jak na ni. Důležitou zásadou je pravidelnost a důkladnost, na tu nezapomínejte. Gumové těsnění je jednou z nejdůležitějších věcí na plastovém okně. Jeho správné fungování zaručuje tepelnou izolaci a zadržení průvanu. Přibližně jednou za půl roku ošetřete gumové těsnění vhodnými přípravky, které zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Nejčastěji se používá silikonový olej. Zabraňuje stárnutí gumového materiálu a zachovává jeho pružnost a životnost.

Kování promazávejte olejem přibližně s roční frekvencí. Zajistíte tak správnou funkci všech důležitých pohyblivých částí. K odstranění nečistot používejte čisticí prostředky určené k ošetření plastových oken. V případě potřeby povolené kličky dotáhněte.

Jednou za měsíc je vhodné zkontrolovat průchodnost odtokových kanálků, je-li to nutné, prošťouchněte je špejlí, aby se průtok uvolnil. Na okenní rámy perfektně fungují jemné čisticí prostředky, které nepoškozují barvu a povrch.

V neposlední řadě je tu nejméně oblíbená činnost, samotné mytí oken, respektive skel. K mytí okenního skla nejsou nutné speciální prostředky. Dost dobře postačí teplá jarová voda odstraňující nánosy nečistot a francouzská utěrka k vyleštění nežádoucích šmouh.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Jiří U. Neregistrovaný | 2018-01-15 16:22:46
Dobrý den, s článkem určitě souhlasím, jen bych ještě dodal, že pokud chcete okna opravdu kvalitní, dbejte na to aby byla zhotovena z profilu třídy „A“, ten je nejtlustší. Také požadujte to, aby okna byla zhotovena z prvoplastu, ten lépe drží ve svárech. Jelikož je na trhu mnoho překupníků, kteří nemohou za původ a kvalitu oken ručit, chtějte pokaždé znát původ oken. Všechny tyto mnou řečené informace si nechejte zapsat do kupní smlouvy, předejte tím případným nepříjemnostem.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.